Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Miasto dofinansuje usunięcie eternitu z dachu


Burmistrz Miasta Mława zachęca mieszkańców do skorzystania z dofinansowania na zdjęcie z dachu i utylizację materiału zawierającego niebezpieczny azbest (eternit). W tegorocznym budżecie mamy zabezpieczone na ten cel 60 tysięcy złotych. Urząd Miasta Mława już czeka na zgłoszenia.

Od 2008 roku Mława realizuje program usuwania wyrobów azbestowych. Z roku na rok zmniejsza się liczba domów pokrytych eternitem. Przez ostatnie dziewięć lat z pomocy ratusza skorzystało 486 mieszkańców. Z ich domów zdemontowano i zutylizowano 1 145,813 ton wyrobów zawierających azbest, co kosztowało 573 115,80 zł. Miasto otrzymało na ten cel dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 392 401,84 zł.

Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono ogółem 180 713,96 zł.

W tegorocznym budżecie na demontaż, usunięcie i utylizację azbestu na wniosek burmistrza radni przeznaczyli kolejne 60 tys. zł. Osoby, które zamierzają w 2017 roku usunąć eternitowe pokrycie dachu są proszone o kontakt z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (ratusz, pokój nr 18). Wniosek jest dostępny także w poradniku interesanta na stronie internetowej miasta: http://www.mlawa.pl/ochrona-srodowiska-i-rolnictwo/dofinansowanie-demontazu-transportu-i-utylizacji-wyrobow-zawierajacych-azbest.html#tresc-strony

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 15 marca 2017 roku. O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz