Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Osiem psiaków czeka na swoich właścicieli lub na nowy dom


W ciągu ostatnich dwóch tygodni do schroniska w Napierkach trafiło osiem psów. Zwierzęta czekają na właścicieli lub na nowych opiekunów. Podarujmy im dom, a odwdzięczą się miłością.
Pięcioro z nich trafiło do schroniska na początku tego roku. Trójka brązowo-czarnych szczeniąt z jednego miotu – jeden piesek i dwie suczki – została podrzucona na Osiedlu Młodych. Strażnicy miejscy zlokalizowali je 3 stycznia. Tego samego dnia z parkingu przy sklepie Kaufland przy ul. Piłsudskiego zabrali czteroletniego biało-czarno-rudego psa średniej wielkości. Dwa dni później psa w podobnym wieku, potrąconego na ul. Lelewela, ktoś przywiózł do lecznicy dla zwierząt. Stamtąd czworonóg również trafił do schroniska w Napierkach.
Biorąc pod uwagę czas, w którym zwierzęta zostały tam przetransportowane, nie da się wykluczyć, że mogły komuś uciec, przerażone odgłosami noworocznych fajerwerków. Właściciele rozpoznający na zdjęciach swoje pociechy, są proszeni o kontakt ze schroniskiem (tel.: 785 331 365) lub Wydziałem Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Mława (tel. 23 654 33 82, wew. 302). Tam też mogą się zgłaszać osoby zainteresowane adopcją sympatycznych zwierzaków.
Pod koniec zeszłego roku z kolei zlokalizowano i odwieziono do schroniska troje psów. Złapany na ul. Padlewskiego rudo-biały pies ma trzy lata, siedmiomiesięczną suczkę maści srebrnej wilczej zaś strażnicy zabrali spod sklepu Kaufland. Dziesięcioletni czarny mieszaniec błąkał się po osiedlu Krajewo. One także czekają na dom i ludzi, którzy ofiarują im swoje serce.

źródło: UMM

Słoneczne ogrody Mława

fot.: Straż Miejska w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500