Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Siatkarze Zawkrze na trzeciej pozycji w Pucharze Mistrzów.


Na hali I LO w Mławie  rozegrano turniej eliminacyjny amatorskiego Pucharu Mistrzów w siatkówce. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów. Wśród nich nie zabrakło naszych reprezentantów. O główne trofeum walczyli zawodnicy szreńskiego Technokabla i mławskiego Zawkrza.

Na co dzień głównym polem działań  szreńszczan są rozgrywki Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki. W obecnym sezonie nie wiedzie się im zbyt dobrze. Plasują się poza ścisłą czołówką, co stanowi dużą przeciwwagę do ubiegłorocznych dokonań. Wówczas zagrali w finale, przegranym ostatecznie z Dre-Marem Żuromin.

Ten zespół był także przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Kaliszewskiego. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale  Technokablowi nie udało się przebić do półfinału. Ostatecznie ukończył turniej na szóstym miejscu, po przegranym spotkaniu 1:2 ze Żbikiem Nasielsk.

Lepiej poszło walczącemu w czwartej lidze Zawkrzu. W grupie gracze prowadzeni przez Szymona Zejera udowodnili, że seria pięciu ligowych zwycięstw z rzędu nie była dziełem przypadku. Wygrali eliminacje, jedynego seta tracąc w zremisowanym 1:1 pojedynku ze stołeczną Iskrą.

Niestety zawkrzanie nie sięgnęli po główne trofeum. Polegli w półfinale 1:2 z Dre-Marem, co skutkował tym, że zagrali „tylko” po trzecie miejsce. Zawody zakończyli wygraną, przeciwników z Nasielska pokonali w dwóch setach.

W finale gracze z Żuromina zmierzyli się z Pewniakami Gdańsk. Przybysze z Trójmiasta okazali się skuteczniejsi, wygrywając pewnie 2:0. Dodatkowo rozgrywający gdańszczan Łukasz Sulima został uznany za najlepszego zawodnika imprezy (MVP)

Kolejność końcowa: 1. Pewniaki Gdańsk, 2. Dre-Mar Żuromin, 3. Zawkrze Mława, 4. Żbik Nasielsk, 5. Iskra Warszawa, 6. Technokabel Szreńsk, 7. Polmlek Maków Mazowiecki, 8.MKSN Mazowsze Warszawa

RS

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz