Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Orszak Trzech Króli w Radzanowie


Od czterech lat Radzanów wpisuje się na listę ponad pięciuset miejscowości w Polsce, gdzie w dniu 6 stycznia, kiedy to przypada święto Objawienia Pańskiego,  na jego ulicach pojawia się Orszak Trzech Króli.

Dzieje się tak na pamiątkę wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodził się Jezus, a Trzej Królowie (Mędrcy, Magowie) przybyli w ślad za Gwiazdą Betlejemską by oddać mu pokłon. Również w tym roku mroźna, choć na szczęście bezwietrzna pogoda nie przeszkodziła Orszakowi.

Barwny pochód wyruszył za gwiazdą z parafialnego kościoła po południowej mszy św. i przeszedł ulicami Radzanowa przypominając w odegranych scenkach postacie i historie z kart Ewangelii. Święta Rodzina, królowie Kacper, Melchior i Baltazar, a nawet zły Herod i jego szpieg, Symeon i Anna, Święci Młodziankowie i Śmierć – wszyscy z przejęciem odgrywali swoje role. W takim dniu nie mogło zabraknąć też wspólnego śpiewu kolęd. Na koniec nieco zmarznięty Orszak wyruszył do „gospody”, gdzie organizatorzy przygotowali dla jego uczestników gorącą grochówkę i ciasto.

JK

« 1 z 3 »

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz