Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Orszak Trzech Króli w Radzanowie


Od czterech lat Radzanów wpisuje się na listę ponad pięciuset miejscowości w Polsce, gdzie w dniu 6 stycznia, kiedy to przypada święto Objawienia Pańskiego,  na jego ulicach pojawia się Orszak Trzech Króli.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Dzieje się tak na pamiątkę wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodził się Jezus, a Trzej Królowie (Mędrcy, Magowie) przybyli w ślad za Gwiazdą Betlejemską by oddać mu pokłon. Również w tym roku mroźna, choć na szczęście bezwietrzna pogoda nie przeszkodziła Orszakowi.

Barwny pochód wyruszył za gwiazdą z parafialnego kościoła po południowej mszy św. i przeszedł ulicami Radzanowa przypominając w odegranych scenkach postacie i historie z kart Ewangelii. Święta Rodzina, królowie Kacper, Melchior i Baltazar, a nawet zły Herod i jego szpieg, Symeon i Anna, Święci Młodziankowie i Śmierć – wszyscy z przejęciem odgrywali swoje role. W takim dniu nie mogło zabraknąć też wspólnego śpiewu kolęd. Na koniec nieco zmarznięty Orszak wyruszył do „gospody”, gdzie organizatorzy przygotowali dla jego uczestników gorącą grochówkę i ciasto.

JK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz