Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux

Orszak Trzech Króli w Radzanowie


Od czterech lat Radzanów wpisuje się na listę ponad pięciuset miejscowości w Polsce, gdzie w dniu 6 stycznia, kiedy to przypada święto Objawienia Pańskiego,  na jego ulicach pojawia się Orszak Trzech Króli.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Dzieje się tak na pamiątkę wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodził się Jezus, a Trzej Królowie (Mędrcy, Magowie) przybyli w ślad za Gwiazdą Betlejemską by oddać mu pokłon. Również w tym roku mroźna, choć na szczęście bezwietrzna pogoda nie przeszkodziła Orszakowi.

Barwny pochód wyruszył za gwiazdą z parafialnego kościoła po południowej mszy św. i przeszedł ulicami Radzanowa przypominając w odegranych scenkach postacie i historie z kart Ewangelii. Święta Rodzina, królowie Kacper, Melchior i Baltazar, a nawet zły Herod i jego szpieg, Symeon i Anna, Święci Młodziankowie i Śmierć – wszyscy z przejęciem odgrywali swoje role. W takim dniu nie mogło zabraknąć też wspólnego śpiewu kolęd. Na koniec nieco zmarznięty Orszak wyruszył do „gospody”, gdzie organizatorzy przygotowali dla jego uczestników gorącą grochówkę i ciasto.

JK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500