Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Butryn blisko podium, życiówki jak z rękawa


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na pływalni warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyły się zawody „Od młodzika do olimpijczyka”. W kilkunastu wyścigach wzięło udział ponad tysiąc zawodników. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów KS Płetwal Mława.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Trenerzy naszego klubu zabrali ze sobą dwudziestu najmłodszych podopiecznych. Wśród nich wyróżniała się zdecydowanie Amelia Butryn. Urodzona w 2008 roku pływaczka była bliska wdrapania się na podium. Ostatecznie zabrakło jej niewiele –  na 50 metrów stylem grzbietowym była czwarta, natomiast na tym samym dystansie, tyle że w stylu grzbietowym, piąta.

Udany występy zanotowali także inni dziewięciolatkowie. Patryk Kaliszewski został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji na 50 metrów stylem klasycznym, Zuzanna Deręgowska na ósmej na 50 metrów stylem klasycznym, a debiutant Stanisław Bien na piątym na 50 metrów stylem motylkowym.

Pływacy z Mławy pobili także mnóstwo rekordów życiowych. Ta sztuka udała się m.in. Jakubowi Czuprynowi, Adrianowi  Kaliszewskiemu, Szymonowi Lendze, Janowi Sowińskiemu, Julii Błażkiewicz, Izabeli Czaplickiej oraz Lenie Dąbrowskiej.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz