Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Burmistrz zapowiada rozpoczęcie budowy dworca zintegrowanego w 2018 roku


Burmistrz Sławomir Kowalewski podał orientacyjny i przybliżony termin rozpoczęcia budowy dworca zintegrowanego – ma to być rok 2018.  Taką deklarację złożył w odpowiedzi na pytanie radnego Michała Pola, czy ta inwestycja jest w ogóle realna.  

 – Od kilku lat słyszymy o tym przedsięwzięciu, ale mam pytanie. Czy ta inwestycja planowana jest w 100 % ze środków miasta, czy ta inwestycja w ogóle jest realna, a może jak to mówią mieszkańcy, jest to tylko bawienie się mitami i taki dworzec w ogóle nie powstanie w naszym mieście, bo jak wiadomo, PKP oddało nowy dworzec na Wólce – dopytywał radny Michał Pol.

W odpowiedzi burmistrz wyjaśnił, że obecnie zostało zmienione studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie budowy Alei św. Wojciecha w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego.

 – Liczymy na dofinansowanie inwestycji i wybudowanie tej drogi, jestem przekonany, że to zakończy się sukcesem, spowoduje że będzie można sporządzić już dokumenty planistyczne, urbanistyczne, które pozwolą na realizację przedsięwzięcia o nazwie dworzec zintegrowany. Jeśli nie zostanie wybudowana Aleja św. Wojciecha, to żaden inwestor tam się nie pojawi. A ta droga to jest od 10 do 12 mln zł. Ten tytuł inwestycyjny jest w budżecie naszego miasta, ale on jest przesuwany, po to żebyśmy otrzymali dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Od samego początku kiedy zajmowałem się budową dworca – czyli  to już prawie 10 lat, to stanowisko PKP było takie, że nie wybuduje tego dworca. Potrzebna była inna formuła, takie rozwiązanie znalazłem, do tego rozwiązania przekonałem radę. Drodzy mieszkańcy Mławy. Ja proszę o cierpliwość! – odpowiadał burmistrz Kowalewski.

Poinformował również, że w grudniu br. podpisana została umowa na sporządzenie opinii w zakresie wyboru modelu prawnego dla przedsięwzięcia budowa zintegrowanego dworca wraz z centrum handlowo usługowym w Mławie, które za kwotę 19 680 zł wykona Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz z Warszawy.

Dopytywany przez radnego Pola burmistrz podał termin rozpoczęcia inwestycji, zastrzegając, że jest on bardzo przybliżony.

– Bardzo przybliżony termin zakładam, do końca 2018 roku ta inwestycja się rozpocznie – zadeklarował burmistrz Kowalewski.

 JK

Deklaracje o budowie dworca zintegrowanego padały z ust burmistrza Kowalewskiego w ciągu jego kadencji wielokrotnie.  W końcówce 2013 roku wydawało się, że już wkrótce budowa dworca się rozpocznie. Burmistrz podpisał porozumienie ze spółką AZ-BUD na dzierżawę terenu pod planowanym dworcem. Porozumienie zakładało m. in. wybudowanie obiektu w ciągu 3 lat. Do rozpoczęcia budowy nigdy jednak nie doszło. Na początku 2015 roku miasto wydało oświadczenie, że porozumienie zostaje rozwiązane, a strony nie mają wobec siebie zobowiązań. Na początku  2016 roku miasto ostatecznie doprowadziło do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, dopuszczając na tym obszarze możliwość powstawania obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ