Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Jakie inwestycje planuje miasto w 2017 roku?


Rada Miasta Mława 29 grudnia większością głosów przyjęła uchwałę budżetową na rok 2017. Pełnej zgodności radnych w tej kwestii nie było, bowiem radny Henryk Kacprzak właśnie przez inwestycje, a raczej brak jednej  wstrzymał się od głosu.

Zwykle samorządy do końca roku kalendarzowego podejmują uchwały budżetowe, w których planują na cały przyszły rok całą gospodarkę finansową, w tym również zadania inwestycyjne. Tak też stało się w przypadku Miasta Mława. Budżet w pierwszej  kolejności ma zabezpieczyć środki na wynagrodzenia i funkcjonowanie wszystkich miejskich jednostek i takie środki zaplanowano. Dla mieszkańców jednak najważniejsza są ujęte w budżecie zadania inwestycyjne.

Przyjęty na sesji budżet, po stronie dochodów zamyka się kwotą 124 864 538,91 zł. a po stronie wydatkowej wynosi 129 864 538,91 zł. W tej sytuacji deficyt budżetu stanowi kwota 5 mln. zł i pokryta będzie przychodami, np. pożyczką lub kredytem.

Część z wymienionych poniżej inwestycji jest kontynuacją zadań rozpoczętych w latach ubiegłych. W ramach inwestycji jednorocznych i wieloletnich zaplanowane zostały zadania przebudowy dróg, kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego, budownictwa socjalnego i komunalnego, a wśród nich m.innymi takie inwestycje:

 Budowa ul. Lawicz – Liszki – etap II – 650 tys.zł

 Przebudowa nawierzchni z odwodnieniem w ul. Srebrnej  – 450 tys. zł,

Przebudowa ul. Górnej – 2 mln zł.

Przebudowa ul. Gdyńskiej – etap I – 60 tys. zł

Przebudowa ul. Piłsudskiego  – etap I – 110 tys. zł,

Skomunikowanie miasta Mława z węzłem przesiadkowym i korytarzami transportowymi sieci TEN-T  – 300 tys. zł

Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława –  12 817 846,04 zł,

Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Witwickiego  – 500 tys. zł,

Budowa zbiornika retencyjnego przy ul. LG Electronics  – 450 tys. zł,

Budowa zbiornika retencyjnego z kanalizacją deszczową ulic obrońców Mławy, Czechowskiej i Sokalskiego  – 450 tys. zł,

Budowa kanalizacji sanitarnej w ul Zduńskiej – 180 tys. zł.

Rewitalizacja skweru parkowego przy ul. Dworcowej –„Komora” w ramach budżetu obywatelskiego – 300 tys. zł.

Budowa punktów świetlnych na odcinku ul. Cegielnia – 135 tys. zł,

Budowa punktów świetlnych na terenie MOSiR  – 200 400 zł,

Budowa punktów świetlnych w ul. Dalekiej (odcinek przy DK7)  – 55,5 tys. zł.

Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Abp Nowowiejskiego  – 400 tys.  zł,

Budowa budynków socjalnych przy ul. Płockiej w Mławie – etap I – 1 mln. zł.

Budowa sygnalizacji świetlnej w ul. Studzieniec  – 200 tys. zł.

Przebudowa budynku dawnej „Popówki” w Parku Miejskim – 300 tys. zł.

Według radnego Henryka Kacprzaka wśród zaplanowanych na 2017 rok inwestycji zabrakło budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Mławie.

– Wiemy, że sala gimnastyczna nie spełnia wymogów. Parkiet leży na betonie przez 26 lat. A tu na zdjęciach widzimy – to nie jest Rumunia, Albania czy Białoruś – to są obiekty przy SP nr 7 – mówił radny popierając swoją wypowiedź fotografiami. Radny Kacprzak kwestię potrzeby budowy sali gimnastycznej podnosił już wcześniej, na jednej z sesji rady miasta, przywołując obietnicę jej budowy, jaką podobno miał złożyć burmistrz Kowalewski nauczycielom wychowania fizycznego w tej szkole.

Burmistrz Sławomir Kowalewski odpowiadając radnemu wymienił pobudowane w poprzednich latach obiekty sportowe. Wskazał, że w tym budżecie zaplanowane są inne zadania, a na inwestycje przy tej szkole przyjdzie czas.

– Projektujemy budynki socjalne i komunalne. Pan uznaje, że ważniejsza jest inwestycja przy szkole nr 7. Można mieć taki pogląd, można krytycznie oceniać projekt budżetu, pracę nauczycieli i dyrektora, bo tam chwasty pan pokazuje, to i tamto i rozdziera szaty, że to musi być. Nic nie musi być. Jeśli nas stać na to i zdejmiemy z czegokolwiek i przeznaczamy 2-3 mln rezygnując z tych wydatków, które zostały zaproponowane przeze mnie – mówił burmistrz.

Projekt budżetu radni omawiali na wszystkich stałych komisjach rady i wszystkie komisje zaopiniowały go pozytywnie, choć również nie jednogłośnie.
W głosowaniu radni miejscy 19 głosami „za” przy jednym wstrzymującym przyjęli przedłożony projekt.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

20 - liczba komentarzy w artykule "Jakie inwestycje planuje miasto w 2017 roku?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Z R ..
Gość

Ze chwasty Panie burmistrzu to są podlegli Panu pracownnicy to nie rozumiem nie mozna Ich zmusić żeby dbali o nasze mienie no dziwne
Zastanawiace zachowanie ruga pan radnego za to ze osmielił sie zwacać na ta Pańską normalność no ktos musi dbać o nasze mienie nie ważne lepsze czy stare ale trzeba o to dbać
Co do mieszkań brak chetnych na ppp na ul płockiej? Byc moze miejsce mało atrakcyjne ?

Mario
Gość

Co do budżetu – duży deficyt – 5 milionów złotych. Co do burmistrza Sławomira, czy Sławka – jak go tu niektórzy nazywają (widać piszą sami dobrzy znajomi), to myślę, że ta jego kultura i czar są w pewnej części wyuczone na szkoleniach PR-u. Ale to tylko moje zdanie.

Jarząbek
Gość

„Nic nie musi być” – słowa burmistrza.
Tak, Panie władzo, nic nie musi być, Pan też nie musi być, a chyba Pan tak myśli.
Trochę pokory Panie burmistrzu jeszcze nikomu nie zaszkodziło, bo pycha szkodzi niejednemu.

Ania
Gość

Heniu przesadza. znam Henia wiele lat, to dobry facet, ale… nie ma racji.

adam
Gość

Burmistrz coraz bardziej arogancki jest, traktuje Radę Miasta jak własny folwark. Może pisuary rozpiszą wcześniejsze wybory to będzie szansa pozbyć się zadufanego w sobie Burmistrz, człowieka, który za mieszkańcami biega tylko w roku wyborów. Władza psuje.

ZOSIA z PŁOCKA
Gość

Władza nie psuje charakteru człowieka, władza dopiero ujawnia jego charakter.
Pieniądze psują ludzi

Ktoś...
Gość

Władza uderza do głowy jak woda sodowa 😀

Ania
Gość

Arogancki? Ile razy z nim rozmawiałeś, że masz takie złe zdanie? Akurat Mława może cieszyć się tym, że ma fajnego, młodego Burmistrza, który jest za ludźmi. Kulturalny facet szanujący innych ludzi. Nie mieszkam już w Mławie i naprawdę żałuję, że mławski Burmistrz nie mógłby rządzić tu gdzie teraz mieszkam..

JFK
Gość

Ania daj spokuj mieszkasz mieszkasz i pracujesz w umm he he

Krzysztof
Gość

do ANI . Jeżeli w cytowanej wypowiedzi burmistrza nie dostrzegasz arogancji to znaczy ,ze nie rozumiesz znaczenia tego słowa.

ZOSIA z PŁOCKA
Gość

Aniu, Aniu, ale żeś zauroczona włodarzem. Takie bzdety opowiadasz o nim, aż trudno uwierzyć, że kiedykolwiek mieszkałaś w Mławie.

Młody
Gość

A co ma piernik do wiatraka? Było Po i lepiej nie było tylko gorzej a co nowoczesno wolicie…

wpDiscuz