Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Nowoczesność po mławsku


Najwyraźniej mamy w mieście grupę osób, którzy nowoczesności nie lubią. Choć wolałbym wierzyć, że to nie nasi mieszkańcy. Może to przejezdni, którzy nowoczesności w Mławie, nie tylko nie  lubią, ale temu nie lubieniu nadają konkretny kształt rękoczynu.

O co chodzi? O oddany ponad rok temu do użytku nowoczesny – jak zapewnia PKP – dworzec systemowy. 14 października 2015 roku obiekt został oficjalnie otwarty, niedawno więc minął rok jego użytkowania. Obiekt powstał w ramach projektu  Innowacyjne Dworce Systemowe, zakładającego burzenie starych dworców i budowę nowych, mniejszych, „klonowanych” obiektów.

Ich cechą charakterystyczną są energooszczędne rozwiązania, systemy inteligentnego zarządzania budynkiem i instalacje proekologiczne. Jako że PKP dopiero zbiera informacje jak sprawdzają się wprowadzone ponad rok temu rozwiązania, na jakąś pełną ocenę ich funkcjonalności trzeba jeszcze trochę poczekać.

Wczorajsze obrazki z mławskiego dworca nie napawają jednak optymizmem, przynajmniej z punktu widzenia pasażera. Co prawda w samym budynku dworca urządzenia działały poprawnie, tzn. działała główna tablica informacyjna i wyświetlały się informacje to sprawy na peronach mają się zgoła inaczej. Uszkodzony wyświetlacz tablicy informacyjnej na peronie, wyglądający jakby ktoś do niego strzelał. Nie działający system informacji na pozostałych tablicach informacyjnych, ani w przejściu podziemnym, ani na peronie. Po prostu napis out connection! A przecież w razie niepogody sporo osób wychodzi na peron dopiero gdy widzi na wyświetlaczu zapowiadany pociąg.

Swego czasu pisaliśmy też o innych kłopotach z infrastrukturą około-kolejową, mam na myśli windy przy wiadukcie oraz przejściu podziemnym do dworca na Wólce. Zresztą, uszkodzenia i awarie urządzeń mogą się zdarzać, ważniejsze jest jak szybko są usuwane i jaka jest ich przyczyna. Natomiast wandalizm na dworcu raczej nie powinien mieć miejsca, są tam przecież panowie z ochrony. A jednak …

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ