Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Miejskiego Sylwestra na rynku w tym roku też nie będzie


Miejskiego Sylwestra obchodzonego na Starym Rynku nie będzie również i w tym roku. Zamiast lampki szampana wypitej na dworze  z przyjaciółmi miasto proponuje 14 stycznia koncert noworoczny.

 – Cztery lata temu, gdy organizowany był Sylwester na Starym Rynku, liczba osób uczestniczących w zabawie była niewielka, natomiast koszty wykonawców, technicznego zabezpieczenia imprezy i ochrony – wyższe niż standardowo, ze względu na atrakcyjny termin. Dochodziło też do przykrych incydentów, uszkodzeń mienia i skarg ze strony mławian mieszkających w okolicach Starego Rynku. Wówczas zapadła decyzja, że zamiast Sylwestra na rynku miasto będzie organizować Koncerty Noworoczne – wyjaśnia Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UM.

Zwyczaj organizowania noworocznych koncertów w Państwowej Szkole Muzycznej rozpoczął się od roku 2015, kiedy to na scenie PSM w Mławie wystąpiły rodziny Prusinowskich i Stawińskich oraz Roberto Raimondi grający na harmonijce ustnej. W pierwszym noworocznym koncercie wystąpił ponadto chór, zespół wokalny i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mławie pod batutą Artura Żuchowskiego.

W 2016 roku wystąpili Marlena i Łukasz Truszczyńscy –młodzi muzycy, absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie oraz Robert Szpręgiel z Przyjaciółmi – soliści polskich scen operowych i operetkowych.

 Kto wystąpi 14 stycznia 2017 roku, w tym momencie jeszcze nie wiadomo.

– Ze względu na olbrzymie zainteresowanie mieszkańców Mławy poprzednimi edycjami wydarzenia, postaramy się, aby w tym roku w koncercie mogła uczestniczyć większa liczba mieszkańców. Ustalenia szczegółów i repertuaru jeszcze trwają. Będziemy o nich informować na bieżąco – podaje jedynie pani rzecznik.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Miejskiego Sylwestra na rynku w tym roku też nie będzie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kot
Gość

a w Ciechanowie podobno mają być Elektryczne Gitary (Kuba Sienkiewicz). Hm, ciekawa propozycja.

Seniorka
Gość

Mozna bylo sie tego spodziewac. Ale za to bedzie wspanialy koncert noworoczny.

Ktoś...
Gość

…oraz organizowane z wielką pompą przy pomocy zewnętrznej, drogiej firmy „Dni Mławy, a także wielka „Bitwa pod Mława” z wręczaniem odznaczeń „Zasłużony dla Mławy” i przemówieniami włodarza i innych znamienitych tego miasta i okolic.
Taki mamy klimat…

ZOSIA z PŁOCKA
Gość

tofik czy ty się uspokoisz ?!!! toż to jakaś choroba, wstydź się, krem wsmaruj dobrze bo masz za uchem

wpDiscuz