Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kolorowa malwa z papieru Codziennik inspiruje tutorial
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Dwa zarzuty i tymczasowe aresztowanie dla ks. Piotra B


Prokuratura Rejonowa w Płońsku 16 grudnia 2016 r postawiła ks. Piotrowi B. byłemu już proboszczowi parafii św. Wojciecha w Szreńsku zarzuty dotyczące dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec dwu pokrzywdzonych.

– Prokurator rejonowy w dniu 16 grudnia 2016 roku udał się do Szczecina, gdzie przedstawił podejrzanemu Piotrowi B., byłemu proboszczowi parafii w Szreńsku dwa zarzuty. Dotyczą one dwóch osób wówczas małoletnich.   Pierwszy z nich dotyczy roku 2003, a potem 2008 do 2013 w Skępem, drugi natomiast okresu sierpień 2014 – maj 2016 w Szreńsku. Obydwa zarzuty z art. 199 par. 3 KK w zbiegu z art. 200 par.1 KK są takie same w treści i kwalifikacji prawnej, a mianowicie: Piotr B. nadużywając zaufania z racji zawodu i pozycji dopuścił się wobec pierwszej i drugiej wówczas małoletniej innych czynności seksualnych. Po przedstawieniu zarzutów prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Szczecinie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd Rejonowy w Szczecinie 16 grudnia 2016 r. takie postanowienie wydał – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku, Iwona Śmigielska-Kowalska.

Pomimo, że sprawę z racji wniosku o wyłączenie prokuratury mławskiej prowadziła prokuratura w Płońsku, akt oskarżenia w tej sprawie trafi do Sądu Rejonowego w Mławie.

red.

Przypomnijmy:

W dniu 21 czerwca 2016 r. Biskup Płocki odwołał z urzędu ks. Piotra B. dotychczasowego proboszcza parafii Szreńsk i zawiesił go we wszystkich funkcjach duszpasterskich. Zgłosił się on sam do biskupa i przyznał się do czynów niemoralnych z osoba niepełnoletnią. Po wyłączeniu mławskiej prokuratury, postępowanie w płońskiej prokuraturze wszczęto 15 lipca 2016 r. Powinno się ono zakończyć w przeciągu trzech miesięcy. W grudniu do prokuratury zgłosiła się jeszcze jedna osoba twierdząca, że była molestowana kiedy miała poniżej 15 lat.

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Dwa zarzuty i tymczasowe aresztowanie dla ks. Piotra B"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Dawny parafianin
Gość

A ja się u niego spowiadałem ,teraz wypada sięzastanowić przed kim się spowiadamy,czy przed bogiem czy pedofilowi.To jest żenada.Niech osiedzi ze dwadzieścia latek może wtedy wyzdrowieje,jakoś do nieletnich zdrowia mu nie brakowało a teraz nagle chory he he he☺

aaaaa
Gość

To prawda,że zrobił dziewczynce dziecko???

Ktoś...
Gość

Przeprowadź śledztwo, a nie kolejny raz się dopytujesz :), jak coś będziesz wiedzieć pewnego to poinformuj nas także i nie pytaj więcej.

Anonimowo
Gość

Pytam bo na jednym z portali internetowych pojawiła się taka informacja http://wiadomosci.onet.pl/forum/kielce-12-letnia-dziewczynka-urodzila-dziecko,2900200,czytaj-popularne.html

Anonimowo
Gość

Ciekawe czy „ofiarami” Piotra.B. były tylko dzieci czy miał też „ciągotki” do kobiet dorosłych-może” jechał” na kilka frontów jednocześnie ??
Ciekawe też czy miał na tyle odwagi cywilnej,żeby przeprosić swoje „ofiary”??
Jeszcze jedno mnie zastanawia to ,że nikt się nie zorientował- ani wikary, ani gosposia itd..- czyżby dobry kamuflaż, albo udawali,że niczego nie widzą ?????

volvo
Gość

a tego Zszywanego kiedy odwołają? Ta kobieta powinna się zgłosić do mediów i opowiedzieć jak to wyglądało i czy zgłaszała wtedy to do kurii. Bo jeśli tak tzn. ze miał się dobrze i nikt z tym nic nie zrobił a on dalej krzywdził!

Anon
Gość

Dobrze mu tak. Teraz to go nawet ten cały bóg nie ochroni

wpDiscuz