Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Pierwsza wspólna Wigilia stowarzyszeń kombatanckich


W tym roku po raz pierwszy członkowie czterech stowarzyszeń kombatanckich wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole na specjalnie dla nich zorganizowanym świątecznym spotkaniu.

Biuro architektoniczne KB Projekt

To wspólna inicjatywa prezesów organizacji kombatanckich – Romana Chołuja, Zygmunta Żerańskiego, Tadeusza Jasińskiego oraz Stefana Dzikowskiego wsparta przez władze powiatu, miasta oraz gminy Wieczfnia Kościelna.

W piątek 16 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie przy wspólnych stołach zasiadła ponad setka kombatantów. Byli członkowie Związku Sybiraków, Stowarzyszenia Kombatantów AK im. Józefa Piłsudskiego, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Były władze samorządowe powiatu, miasta i gminy Wieczfnia Kościelna i proboszczowie dwóch mławskich parafii.

– Po raz pierwszy spotykamy się ze wszystkimi związkami kombatantów  jako jedna wielka rodzina kombatancka. Taką decyzję podjęli prezesi poszczególnych zrzeszeń, że przy jednym wigilijnym stole się spotkają. To dobry znak, że w takiej rodzinie kombatanckiej będziemy mogli jeszcze spędzać  ten rok 2017, który do nas nadchodzi, jako rok lepszy, szczęśliwszy, radośniejszy – powitał kombatantów starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Życzenia złożyli również burmistrz Sławomir Kowalewski i proboszcz parafii pw. Św. Stanisława BM ks. Ryszard Kamiński. Modlitwę odmówił i pobłogosławił zebranych dziekan dekanatu mławskiego ks. Kazimierz Ziółkowski.

Potem był czas na dzielenie się opłatkiem, dobrym słowem i życzeniami oraz wspólny, świąteczny posiłek.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Pierwsza wspólna Wigilia stowarzyszeń kombatanckich"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
AKa
Gość

Chwala Kombatantom

Tofi
Gość

Nurtuje mnie jedno:
Czy wszyscy ci kombatanci pamiętają okres wojny 1939-1945?

wpDiscuz