Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Placówka pocztowa wraca na Wólkę


Sukcesem zakończyły się starania mieszkańców Wólki o przywrócenie w tej dzielnicy placówki pocztowej. Agencja pocztowa mieszcząca się  na rogu ulic Rynkowej i Kościelnej dziś powinna rozpocząć swoją działalność.

Przywrócenie placówki to efekt dwutorowych starań – strony społecznej oraz jednego z przedsiębiorców.

Z inicjatywą przywrócenia zlikwidowanej wcześniej placówki pocztowej na Wólce występował Kamil Przybyszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 na Wólce wraz z Marianną Zakrzewską. Kamil Przybyszewski podnosił tę kwestię w wystąpieniu na sesji rady miasta.   Apel o podjęcie działań w celu przywrócenia poczty na Wólce trafił do burmistrza Sławomira Kowalewskiego, ale również bezpośrednio do Prezesa Poczty Polskiej S.A. Pod petycją w tej sprawie podpisywali się w petycji mieszkańcy Wólki. W odpowiedzi na ich głosy  Mariusz Dawid Dyrektor Biura Rozwoju i Wsparcia Sieci Poczty Polskiej S.A zadeklarował, że taka placówka powstanie i słowa dotrzymał.

Z działaniami społecznymi zbiegły się starania mławskiego przedsiębiorcy Michała Ilczaka, który już ponad rok temu zwracał się do Poczty Polskiej w sprawie utworzenia placówki pocztowej na Wólce. Wówczas jednak nie zyskało to przychylności władz Poczty. Do rozmów jednak powrócono i zakończyły się one decyzją pozytywną.

Otwarcie takiej placówki to skomplikowany proces logistyczny. Wymagał on wielu działań technicznych i informatycznych oraz przeszkolenia pracowników. Stąd mimo starań zarówno przedsiębiorcy jak i Poczty placówka dopiero wystartowała.

Placówka funkcjonować będzie w formie agencji pocztowej, co oznacza że oferować będzie standardowe usługi pocztowe, takie jak nadawanie i odbieranie listów, przesyłek, opłacanie opłat i przelewów. Nie odbierzemy tam emerytury czy renty. Agencja pocztowa zlokalizowana jest w sklepie chemicznym na rogu ulic Rynkowej i Kościelnej. Czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 17 a w soboty 8 – 13.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

126 - liczba komentarzy w artykule "Placówka pocztowa wraca na Wólkę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Penech
Gość

masz coś uszkodzone pod kopułą? zacznij od sprawdzenia poziomu cukru we krwi, testosteronu tam nie ma z całą pewnością, nicki zmieniasz jak rękawiczki, zazdrosny jesteś tofiku o każdy wpis, to niebywałe ile jadu w tobie mieszka, ile demonów karmisz swą nienawiścią, doprawdy niebywałe. Pan Ilczak z Panią Zakrzewską to wspaniali ludzie, musisz coś przyjąć tofiku od wścieklizny. Może pomóc. Próba podszywania się pod Zosię nie wypaliła Tofiku? No cóż PYSZAŁKU – OPAŁKU

ZOSIA z PŁOCKA - oryginał
Gość

Cóż za zabieg Tofiku, wstydu nie masz, podszywasz się pode mnie? Ty raczej przeproś za szkalowanie innych ludzi, za swoje nieróbstwo, za to że śpisz w trakcie pracy. Pycha roznosi twoje wątłe niewinne ciałko, że aż kopuła czapkę unosi. Do tego bezczelni podbijasz pod 1000 nicków, No i pracę sam napisz, bo więcej za Ciebie tego nie zrobię…jeszcze raz się pode mnie podszyjesz bezwstydniku…. Ależ obłudnik, wstyd.

ZOSIA z PŁOCKA
Gość

Masz 100% racji „zocha samocha”. Przemyślałam swoje postępowanie i podjęłam postanowienie noworoczne:
ŻADNYCH WIĘCEJ DEBILNYCH KOMENTARZY Z MOJEJ STRONY SZKALUJĄCYCH BOGU DUCHA WINNYCH INNYCH LUDZI.
Tak właśnie postanowiłam i będę się starała dotrzymać swojego postanowienia odwołując jednocześnie wszystkie bzdety które wypisywałam pod różnymi nickami na tym portalu.
Przepraszam jednocześnie tego, którego najbardziej obrażałam, czyli Pana Przewodniczącego Osiedla nr 8.

ZOSIA z PŁOCKA
Gość

Pycha jest oznaką egoizmu, życzę ci tofiku byś wyzbył się narcyzmu i samolubstwa.

ZOSIA z PŁOCKA
Gość

Tak, biję się w piersi, to ja wykazałam się olbrzymią pychą i całkowitym brakiem samokrytycyzmu. Już dość mojego egoizmu i samouwielbienia (narcyzmu).
Od dziś będę służyła pomocą biednym i potrzebującym i nie będę nikogo obrażała i poniżała. Tak mi dopomóż Bóg.

ZOSIA z PŁOCKA - oryginał
Gość

nie podszywaj się, kalkomaniaku, xeroksie

zocha samocha
Gość

uważaj żebyś swoim kretynizmem nie zaraziła innych.

ZOSIA z PŁOCKA - oryginał
Gość

od ciebie się zaraziłam jak w Płocku byłeś

STARSZA ZNAJOMA Z WÓLKI
Gość

lecz się tofiku, oj lecz, i budź bo inni będą za ciebie pracowali, spać to w domu

wpDiscuz