Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Łyczek z pięcioma medalami. Piąta w rankingu krajowym


Kapitalny występ na zawodach Grand Prix Warmii i Mazur zanotowała pływaczka z Mławy Andżelika Łyczek. Na basenie w Olsztynie sięgnęła po pięć medali, zostając przy okazji najlepszą zawodniczką imprezy w roczniku 2000.

Każdy z występów podopiecznej Michała Chlastosza przyniósł określony sukces. Na 50 metrów stylem dowolnym cieszyła się ze srebra (28.17). Brąz wywalczyła na 50 metrów stylem motylkowym (30.83) i 100 metrów stylem zmiennym. Jednak to nie wszystko na co stać było reprezentantkę Płetwala. W kolejnych dwóch startach w swoim koronnym stylu grzbietowym okazała się już  najlepsza. Triumfował zarówno na 50 i 100 metrów, na drugi z wymienionych dystansów poprawiła rekord życiowy. Wynik 1.04.75 pozwolił jej awansować na piąte miejsce w krajowym rankingu pływaczek w swoim roczniku. Zanotował awans z dziesiątego miejsca.

W stolicy Warmii i Mazur rywalizowało w sumie 17 zawodników naszego klubu. Andżelika okazała się jedyną medalistką. Blisko podium uplasowali się Anna Powązka i Bartosz Szczepański. W swoich występach na 50 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym zajęli czwarte miejsca. Ponadto „życiówki” pobili Maria Gumowska, Jakub Czupryn, Witold Grzybowski, Adrian Kaliszewski, Tomasz Murawski, Dominik Osik, Mateusz Pawłowski, Jan Śledziński, Jan Sowiński oraz Sylwia Rząp.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz