Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Kończy się przebudowa ulicy Polnej


Dobiega końca inwestycja na ul. Polnej. We wtorek 13 grudnia układana była warstwa mieszanki mineralno-asfaltowej na rondzie u zbiegu ulic: Dzierzgowskiej, Handlowej i Polnej oraz na całej długości ostatniej z tych ulic.
Układanie podbudowy bitumicznej potrwa jeszcze kilka dni – przed nami wyrównywanie i frezowanie oraz układanie kolejnych warstw. Następnie zostanie położony asfalt ścieralny. Po tym etapie prac pozostanie organizacja ruchu – nanoszenie oznaczeń poziomych i ustawienie pionowych, a także urządzenie zieleni i  sprzątanie. Liczymy, że roboty zakończą się do 30 grudnia br., czyli miesiąc przed terminem (zgodnie z umową prace miały trwać do końca stycznia 2017 r.).
Przypomnijmy, że przebudowa ulicy Polnej była zadaniem wieloletnim. Dotychczas wykarczowano drzewa w pasie drogowym, wykonano zobowiązania zawarte w porozumieniach z właścicielami położonych przy drodze nieruchomości (rozebranie starych ogrodzeń, wycięcie drzew i wykonanie nowych ogrodzeń), wybudowano sieć wodociągową wraz z przyłączami oraz przykanaliki kanalizacji deszczowej, a także przebudowano napowietrzną linię elektroenergetyczną, abonencką, oświetlenie uliczne oraz sieci, teletechniczną i gazową. Koszt inwestycji wyniósł 2 159 710, 35 zł, a środki pochodziły z budżetu Miasta Mława.
– Ta inwestycja wymagała od nas wszystkich cierpliwości, wyrozumiałości i współpracy. Dziękuję za nie mieszkańcom, szczególnie tym, których domy są położone przy ul. Polnej. Zupełna przebudowa tej drogi z pewnością poprawi komfort życia w naszym mieście – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.
źródło: UMM
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ