Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Ludzie latają na Księżyc a w Mławie nie ma łaźni


Grupa Zalewski Patrol w niecodzienny sposób ponownie chciała zwrócić uwagę na brak łaźni dla osób bezdomnych w Mławie. 9 grudnia zaprosiła na konferencję władze miasta, radnych, dyrektor Sanepid i dziennikarzy do starego pomieszczenia magazynowego na ulicy Dzierzgowskiej.

Chodziło o to, aby o problemach bezdomnych porozmawiać w warunkach zbliżonych do tych, w jakich ci ludzie przebywają na co dzień. Z zaproszonych gości pojawili się dziennikarze i tylko jeden radny – Henryk Kacprzak.

O problemach osób bezdomnych, specyfice ich życia na ulicy oraz ich potrzebach opowiadał Mariusz Zalewski. Według danych Grupy Zalewski Patrol, dziś w Mławie żyje na ulicy 9 osób bezdomnych, które nie chcą jechać do ośrodka. Odniósł się też do wypowiedzi dyrektor MOPS w Mławie, która na sesji rady miasta zajęła stanowisko, że łaźnia w Mławie jest niepotrzebna.

– Trzy miesiące temu radni mogli wysłuchać wypowiedzi, że uruchomienie łaźni jest stwarzaniem warunków do tego, że przybędą kolejne osoby bezdomne na ulicy. A przecież to forma pomocy ludziom bezdomnym. Zapobiegamy różnym chorobom. Pamiętajmy, że ci ludzie chodzą do marketów, korzystają z miejskiej komunikacji. Co będzie gdy nie będą dbali o higienę choćby częściowo, a to obowiązek i pomoc dla nich. Pod apelem o przywrócenie łaźni podpisało się 490 mieszkańców Mławy, to ich apel i głos osób bezdomnych nie został uwzględniony. Są ludzie, którzy postanowili żyć na ulicy,  żyją na ulicy i muszą przetrwać – mówił Mariusz Zalewski.

Grupa Zalewski Patrol już wystąpiła w tej sprawie do Rzecznika Praw Obywatelskich i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Apelować również będzie do Biskupa Płockiego. Z apelem o przywrócenie łaźni w Mławie zwraca się również ponownie do władz miasta.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

15 - liczba komentarzy w artykule "Ludzie latają na Księżyc a w Mławie nie ma łaźni"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Obywatel
Gość

Bardzo dobry pomysł z listem do biskupa. Zobaczymy jak organizacje charytatywne kościoła potrafią pomóc, mają pieniądze i sporo wolnych pomieszczeń. No chyba, że umieją tylko pomagać za państwowe i samorządowe dotacje.

dark
Gość

jedno jest pewne burmistrz musi odejść nie interesują go sprawy zwykłych ludzi

Marian
Gość

Każda z tych 9 osób bezdomnych może znaleźć schronienie w „Markocie”, ale to ich nie interesuje. Warunkiem przyjęcia i pobytu w ośrodku jest zrezygnowanie ze spożywania alkoholu. I to jest podstawowa przyczyna bezdomności tych osób. Nie potrafią przestać pić.

Ktoś...
Gość

Przecież alkoholizm to choroba, czyż nie?
Choroby trzeba leczyć, a chorym pomagać!!!

oSa
Gość

Pewnie masz rację, ale czy to że piją to mamy się na nich wypiąć? Wielu pije tyle co oni a nawet więcej i to są na stanowiskach że ho ho! Na tych jednak się nie wybrzydzamy bo mają władzę i kasę i jeszcze nie wylądowali na ulicy? A byłeś może kiedyś w Markocie? Zresztą, to żeby się umyli to jest w naszym interesie – czytaj tych, którzy umyć się mają gdzie

mrumru
Gość

Jeszcze jeden „dobry” argument w sprawie, który kiedyś na padł… (nagranie z sesji na jednym z naszych lokalnych portali) Mianowicie, trzeba pamiętać, że realizowane są zadania z zakresu ustawy 500+ 😉 I nie chodzi o miejsce dla pracowników, no ale gdzieś trzeba trzymać dokumenty…

Frot
Gość

Po co zajmować się bezdomnymi? Jest ich kilkunastu, nie ma z nich pożytku przy wyborach, bo przecież nie pójdą głosować. Taka łaźnia dla pracowników opieki to kłopot, bo trzeba się nimi zająć. Słowem same problemy a korzyści żadnej. Tyle tylko że to też ludzie nad którymi trzeba się dobrze napracować żeby im pomóc. szkoda że nie chcą chodzić do ratusza i zaczekać w sekretariacie na rozmowe z burmistrzem

wpDiscuz