Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
szkolenia mława koparki oskar inkubator
Logo

WOŚP zagra już po raz 25.


Mława po raz kolejny staje w szeregu miejscowości, gdzie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. XXV Finał akcji pod hasłem „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom” odbędzie się 15 stycznia 2017 r. w hali sportowej I LO w Mławie.

Biuro architektoniczne KB Projekt

O pierwszych działaniach sztabu WOŚP przy I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie opowiedzieli 9 grudnia na konferencji prasowej Szymon Zejer szef sztabu oraz Katarzyna Gwarda przewodnicząca samorządu uczniowskiego I LO.

 Najbliższy finał w założeniu organizatorów będzie miał przebieg podobny do ubiegłorocznego. Jako atrakcje zaplanowany jest pokaz ratownictwa z inscenizacją wypadku samochodowego, koncerty lokalnych zespołów, stoiska medyczne, krwiodawstwa, rękodzieła, punkty instytucji, stowarzyszeń i organizacji,stoisko fryzjerskie czy gastronomiczne. Nadal trwa układanie programu artystycznego. Organizatorzy zachęcają zespoły, które chciałyby się pokazać i wypromować do zgłaszania swojego udziału w finale. Za występy nie są przewidywane honoraria.

Podobnie jak w latach ubiegłych sztab zbiera dary, które można potem licytować, jak również fanty do loterii fantowej. Już przekazano pierwsze obrazy i atrakcyjne złote drobiazgi do licytacji. Przedmioty będzie można oglądać na stronie fb mławskiego WOŚP.

Zbiórkę do puszek prowadzić będzie ok. pięćdziesięciu wolontariuszy. Wolontariusze to uczniowie I LO. Lista już jest zamknięta, gdyż  zadeklarowaną liczbę wolontariuszy należało zgłosić na początku listopada.

 – Zapraszamy serdecznie mieszkańców Mławy na 25 już finał WOŚP, postaramy się, żeby był tak samo atrakcyjny jak zeszłoroczny, postaramy się żeby tych atrakcji było jak najwięcej. Mam nadzieję, że dogodzimy wszystkim – zachęcał Szymon Zejer.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz