Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

W Przemyślu Inga Piwowarska w czołówce najlepszych akordeonistów


Inga Piwowarska, mławska akordeonistka, a obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi świetnie zaprezentowała się na 24. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu.

Wśród solistów w swojej kategorii zajęła trzecie miejsce, zaś w konkursie zespołów kameralnych, duet Accofluo  Akademii Muzycznej z Łodzi, w którym występuje Inga zdobył miejsce drugie. W historii występów Ingi w Przemyślu jako uczennicy PSM I i II st. w Mławie i studentki AM w Łodzi jest to najbardziej udany festiwal.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, uważany jest za najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezę związana z akordeonem w Polsce  i jedną z czołowych w Europie. Tegoroczny rozpoczął się w środę, 7 grudnia i zakończył finałowym koncertem laureatów w sobotę 10 grudnia. Soliści rywalizowali w pięciu, a zespoły kameralne w trzech  kategoriach wiekowych.

W ostatnim czasie mławska akordeonistka była również uczestnikiem IX Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Popradzie na Słowacji. Jej występ na tym festiwalu  zasłużył na  wyróżnienie, zajęła bowiem czwarte miejsce w kategorii studentów.

W okresie przedświątecznym w dniach 12-16 grudnia Inga weźmie jeszcze udział w Międzynarodowej Sesji Naukowo-Artystycznej poświęconej muzyce akordeonowej na przełomie XX i XXI wieku.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "W Przemyślu Inga Piwowarska w czołówce najlepszych akordeonistów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jarząbek
Gość

Gratulacje dla Ingi i gratulacje dla pedagogów Mławskiej Szkoły Muzycznej za wysoki poziom tej szkoły

wpDiscuz