Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Bogatemu kto zabroni?


2016-12-09-06-56-00Lokal usługowy o powierzchni prawie 80 m kw. należący do miasta, przez dwa i pół roku stał pusty i nie wykorzystany.

Teraz miasto przypomniało sobie o nim i jest pomysł na jego zagospodarowanie. Swoją siedzibę znajdzie tu nowa, choć tymczasowa struktura urzędu miasta – Jednostka Realizująca Projekt  „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława”. Na dostosowanie lokalu na potrzeby urzędników miasto wyda 60 tys. zł.

26 sierpnia 2016 roku burmistrz Sławomir Kowalewski powołał nową strukturę w ratuszu, a mianowicie powstała Jednostka Realizująca Projekt  „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława”. O jednostce pisaliśmy już wkrótce po jej utworzeniu w Codzienniku tutaj.

Według projektu budowa 20 km. kanalizacji w mieście ma kosztować około 27 mln zł. i trwać do 2018 roku. Właśnie w celu obsługi tej inwestycji została utworzona JRP na bazie istniejącego Wydziału Rozwoju i Inwestycji. Na jej potrzeby początkowo mławski ratusz wynajął pomieszczenia w lokalu wydzierżawionym od PEC w Mławie. Teraz zapadła decyzja o przeniesieniu jednostki do lokalu przy ulicy 18 Stycznia 4, na którego adaptację miasto przeznaczy 60 tys. zł.

Ciekawe są losy tegoż lokalu, którego koszty utrzymania przez dwa i pół roku ponosi miasto. Otóż na zapytanie zadane przez redakcję, czy miasto jest właścicielem jakichś lokali w spółdzielni mieszkaniowej „Zacisze” rzecznik prasowa urzędu pismem z dn. 8 kwietnia 2016 odpowiada przecząco.

– Miasto Mława nie jest właścicielem żadnych lokali w spółdzielni mieszkaniowej „Zacisze” – twierdzi  Magdalena Grzywacz.

Dopiero kolejne zapytanie o wykaz wszystkich lokali będących własnością urzędu miasta sprawia, że jednak taki lokal miasto w swoich zasobach posiada.

– Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Zacisze 1995” z siedzibą w Mławie, w dniu 25 lutego 2014 roku złożyła do burmistrza Miasta Mława wniosek o nabycie lokalu użytkowego nr 25 o pow. użytkowej 76,20 m kw., stanowiącego cześć nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. 18 Stycznia 4, w zamian za zaległości podatkowe z tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat za gospodarowanie odpadami. Akt notarialny został podpisany w dniu 2.04.2014 r. Mimo ogłoszenia przez zarządcę dwóch przetargów, lokal obecnie nie ma najemcy – podaje w następnej odpowiedzi pani rzecznik.

Można się tylko cieszyć, że miasto jest dość bogate, żeby pozwalać sobie na taką sytuację.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

39 - liczba komentarzy w artykule "Bogatemu kto zabroni?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Meitor
Gość

Zahipnityzowani wielbiciele burmistrza ?
Jest ich jeszcze wiele.
Teraz probuja nas czarowac, jaki to burmistrz jest cudowny, krystaliczny, wielki, no i madry.
Dobrze, ze i ja nie dalem sie zwiesc tej machinie propagandowej, choc czlowiek byl temu bliski.
Z uplywem kazdej kadencji wladz w miescie, ludzie zaczynaja na nowo widziec.
Jesli wladze wmawiaja, ze wszystko jest za darmo ( przedzszkola, angielski i rytmika dla dzieci, darmowa komunikacja, a nawet cmokanie w raczke sa w bledzie.
Kazda podwyzka za zgoda Rady Miasta, jest odbiciem zaplaty za obietnice wyborcze.
Rachunki, ktore wam przychodza do zaplaty, sa niczym innym jak tylko konsekwencja naszych wyborow.

Emerytka
Gość

Skoro dwa razy próbowano go wynająć i nie było chętnych, to dobrze, że miasto go zagospodaruje. Po co ma płacić innym za wynajem lokalu? A tu blisko dla ludzi bo w centrum. A jeśli rzeczywiście nie jest to w spółdzielni Zacisze, to czemu się pan czepia?

JFK
Gość

Już sam zakup budzi poważne watpliwosci czy miasto potrzebowało tego lokalu w jakim celu. Skoro były jakies zaległości miasto moglo je egzekwować zobowiązania podatkowe sa egzekwowane w pierwszej kolejnosci to po jasna……było to kupować a moze chodziło o to by lokal nie generował długu we wspolnocie ktora ktos zarzadza? I nastepnie przez trzy lata nagle urzednicy zapomieli ze ten cud maja? Tego nie da sie obronic

Ktoś...
Gość

Prawidłowy wniosek, na 99,9%, a może nawet na 101% chodziło o to żeby lokal nie generował długu w tej wspólnocie
W Mławie wszystko działaw oparciu o ciekawe układy, układy z Mobilisem, układy ze wspólnotą mieszkaniową i wiele, wiele innych, a zahipnotyzowane babcie i dziadkowie jak moherowe berety nic nie widzą tylko burmistrza w aureoli, bo to za darmo i tamto za darmo.
NIE MA NIC ZA DARMO
Za darmo to jest wtedy gdy coś znajdziesz i nikt nie będzie tego widział. 🙂

oSa
Gość

Dwa razy próbować na dwa i pół roku, to chyba trochę za mało. raz w miesiącu dać ogłoszenie – tak się ogłaszają ci co chcą wynajmować. Ciekawe jednak dlaczego najpierw wynajęli w PEC a dopiero potem przypomnieli sobie o tym lokalu? A co do Zacisza to przecież jasne – sam ratusz napisał że przejął właśnie od Zacisza a nie od krasnoludków, czego tu nie rozumiesz Emerytko?

Jarząbek
Gość

Emerytka… i wszystko jasne
Bez komentarza, droga emerytko, chyba że… jednak:
Jeśli ktoś dawałby mi pieniądze, to ja też umiem je wydawać. Gorzej jest jak trzeba ich poszukać, a burmistrz nie umie szukać, burmistrz nie umie zarabiać dlatego wszystko co może to sprzedaje albo dzierżawi i tworzy bardzo odważne spółki pod nazwą: PPP. Dlaczego te spółki mogą osiągać zyski, a miasto nie może? – może odpowiesz szanowna emerytko?

Piotr
Gość

Mąciwody, żaden przetarg na wykonanie kanalizacji jeszcze nie został ogłoszony, a wy już mącicie. Ach, nie ma to jak się potaplać w bagienku

JFK
Gość

Tak Piotrze jeszcze nic nie ma a już jest biuro i stracone pieniadze nasze pieniadze z mojej kieszeni na kolejne pokolenie urzednikow bo zatrudnionych w sposob ktorego nawet opisywac nie trzeba

Joanna
Gość

Zorientowany – zadają Ci pytania, a Ty co? nabrałeś wody w usta? – nieładnie, trochę konsekwencji by się przydało 🙂

...
Gość
Kwestia prowadzenia działalności gospodarczej przez pracownika jednostki samorządowej uregulowana jest w art. 30 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, który stanowi, że pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy; podjęcie takiej działalności skutkuje zwolnieniem dyscyplinarnym – bez wypowiedzenia z winy pracownika w trybie art. 52 § 2-3 ustawy Kodeks pracy. Prowadzenie takiej działalności gospodarczej budzi więc… Czytaj więcej »
Joanna
Gość

Coś więcej o tej działalności w ratuszu proszę. Ciekawy temat.

Meitor
Gość

Dlaczego maz Pani M. z ratusza staje do przetargu na budowe kanalizacji, kiedy istnieje podejrzenie, ze maz Pani M, bedzie wiedzial jaka cene podac by wygrac przetarg, bo znac bedzie cene ktora zaproponuje konkurencja.

wpDiscuz