Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
szkolenia mława koparki oskar inkubator
Logo

Równaj słowa – hamuj hejt


Uczniowie i nauczyciele w Gimnazjum nr 2 w Mławie wzięli udział w projekcie Fundacji Polska jest Kobietą „Równaj słowa – hamuj hejt”, współfinansowany ze  środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach projektu odbyły się: warsztaty dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli i debata oksfordzka.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Uczniowie podczas warsztatów poznali czym jest mowa nienawiści, wskazali na skutki i konsekwencje hejtowania. Mieli możliwość zapoznać się z mechanizmami powstawania dyskryminacji i sposoby przeciwdziałania jej, rozmawiali o tym jak poczucie krzywdy wpływa na relacje w grupie, jak ważna jest odpowiedzialność za słowa w codziennej komunikacji z rówieśnikami i osobami dorosłymi.

Tematem prowadzonego szkolenia dla nauczycieli był problem dyskryminacji wśród młodzieży, przejawiającej się w rzeczywistej i internetowej mowie nienawiści i cyberprzemocy.

Podsumowaniem projektu była debata oksfordzka na temat „Czy w mediach społecznościowych jest miejsce na całkowitą wolność słowa?”. Zadaniem uczestników była dyskusja nad powyższą tezą. Celem debaty nie było dochodzenie do wniosków, ale umiejętna i kulturalna wymiana poglądów. Debatowali przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczył im marszałek, który miał do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi.

Debatę podsumowała rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława, pani Magdalena Grzywacz.
Niewielką ilością głosów zwyciężyła grupa opozycji. Najlepszym mówcą, według widowni, okazała się Kinga Sobotka z kl. IIIe. Gratulujemy serdecznie wszystkim prelegentom, szczególnie, że tego typu debata odbyła się w naszej szkole po raz pierwszy.

źródło: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz