Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Miejskie Mikołajki 2016


slider2Nie słabnie wiara w świętego Mikołaja w Mławie. Podobnie jak w ubiegłym roku sala kina pękała w szwach od chętnych do spotkania ze świętym Mikołajem.

Tradycyjnym już elementem, od którego zawsze rozpoczynają się Mikołajki było zapalenie choinki przed miejskim ratuszem. Również podobnie jak w ubiegłych latach odbyło się to z udziałem dyrektora ds. korporacyjnych LG Daniela Kortlana, który złożył przy tej okazji wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Razem z zapaleniem choinki, zapalona została świąteczna iluminacja rozwieszana na słupach oświetlenia ulicznego w centrum miasta i miejskim parku.

Druga część święta adresowana była przede wszystkim do najmłodszych uczestników i odbywała się w sali kina. W tym roku ta część była nieco skromniejsza, nie było bowiem jak w roku ubiegłym przedstawienia. Za to taneczny show poprowadził święty Mikołaj wraz z towarzyszącymi Śnieżynkami. Na scenie i przed nią najmłodsi mławianie radośnie tańczyli tak parami jak i pojedynczo. Nie zabrakło też śpiewu kolęd zarówno tego wspólnego, chóralnego jak i w wykonaniu ochotników wybranych przez św. Mikołaja.

Wiceburmistrz Janina Budzichowska wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu „Świąteczna kartka od burmistrza”. W tym roku komisja konkursowa wszystkie prace uznała za bardzo dobre i równorzędne, w związku z tym wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali takie same nagrody. Listę nagrodzonych znajdziecie państwo pod tym linkiem.

Zakończeniem tego wesołego spotkania były rozdawane przez św. Mikołaja czekolady i możliwość wspólnego zdjęcia z tym najpopularniejszym na świecie świętym.

JK

« 1 z 4 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ