Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Dębsk. Kradzież w biały dzień


56b9cdbcfd9c2b31cc5e709a35093e52Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży, do której doszło w miejscowości Dębsk, gm. Szydłowo. Dwie kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej, weszły do niezamkniętego domu i ukradły przechowywane tam oszczędności. W tym czasie, w domu przebywała 84- letnia właścicielka.

Do zdarzenia doszło 6 grudnia o godz. 15:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do niezamkniętego budynku mieszkalnego weszły  dwie kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej. W tym czasie przebywająca w domu seniorka oglądała telewizję. Zauważyła nieznane kobiety w swojej kuchni, te zajęły ją rozmową, pytając o używaną odzież do oddania. Seniorka wyprosiła obce kobiety z domu. Po ich wyjściu okazało się, że z domu zniknęły przechowywane oszczędności. Policję powiadomiła kilka godzin później rodzina seniorki. Postępowanie prowadzi policja i prokuratura.

Policja ostrzega – Sprawcy kradzieży posługują się wieloma metodami, by dostać się do czyjegoś mieszkania czy domu. Podają się za akwizytorów, listonoszy, pracowników administracji budynku. Bywają jednak sytuacje, kiedy to sam właściciel domu ułatwia przestępcom zadanie – nie zamykając drzwi.

Pamiętaj:        
 – Będąc w domu, lub wychodząc na chwilę na podwórko – zamykaj drzwi.
–  Nigdy nie wpuszczaj do domu nikogo obcego – szczególnie gdy jesteś sam.
–  Nie przechowujmy w domu swoich oszczędności. Należy ulokować je w banku.
–  Nie opowiadajmy innym o swoich zasobach czy oszczędnościach – nie wiadomo do kogo ta informacja dotrze.
–  Kiedy na Twojej ulicy lub wiosce pojawia się ktoś obcy, kto zachowuje się podejrzanie – powiadom dzielnicowego lub zadzwoń pod numer alarmowy 997 i przekaż informację.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz