Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Kampania „Czytajmy dzieciom” w Szreńsku


dsc_0318Trwa ogólnopolska kampania ,,Czytajmy dzieciom”.  Specjalnie do tego przedsięwzięcia powstała książka dla dzieci pt.: ,,Polska to mój kraj”. Patronem książki jest Biblioteka Jagiellońska Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem kampanii jest promowanie czytania i patriotyzmu wśród najmłodszych. Książka przedstawia wiedzę na temat symboli narodowych – godło, hymn i flaga.

1 grudnia 2016 r. pod patronatem Wójta Gminy Szreńsk – Pana Marka Nitczyńskiego odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku spotkanie autorskie twórców kampanii ,,Czytajmy dzieciom” i  projektu ,,Polska to mój kraj”. Na spotkanie przybyli uczniowie klas I – IV Szkoły Podstawowej w Szreńsku, Szkoły Podstawowej w Miączynie Małym i Szkoły Podstawowej w Proszkowie wraz z nauczycielami. Twórcami książki są: Gabriela Błażejczyk-Ignatowska i Rafał Kado. W trakcie spotkania odbyło się wspólne czytanie książki, kurs rysunku postaci z książki poprowadzony przez słynnego rysownika. Dzieci poznały też zasady powstawania książki. Na koniec uczniowie  otrzymali książki
z podpisami twórców.

Wójt Gminy Szreńsk – Pan Marek Nitczyński dołączając do ogólnopolskiej kampanii ,,Czytajmy dzieciom” objął patronatem promocję książki ,,Polska to mój kraj” i zakupił ją dla wszystkich uczniów klas I – IV szkół podstawowych gminy Szreńsk.

źródło: ZPO w Szreńsku

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz