Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Ośrodek Szkolenia Oskar Kursy na operatorów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych
Pumpjack Party Game Google Play
Logo


Jaki raj, takie jabłka. Mecenasi Kultury nagrodzeni


gala-sliderGala Mecenatu Kultury 2016 to na początek czerwony dywan przed MDK, znacznie jednak krótszy niż ten w Hollywood a dalej, stojący w drzwiach pracownicy, którzy witali i przepuszczali do sali kina jedynie zaproszonych gości.

Choć czerwony dywan mógł wywołać takie skojarzenia, na sobotniej Gali Mecenatu Kultury nie było znanych aktorów zagranicznych czy polskich. Wśród zaproszonych na tę uroczystość byli przedsiębiorcy z Mławy i okolicznych miast, szefowie lub przedstawiciele mławskich firm, kierownicy lub przedstawiciele miejskich i powiatowych urzędów czy instytucji oraz wojskowi.

Sama uroczystość rozpoczęła się z ponad dwudziestominutowym opóźnieniem. Poprowadzili ją w stylu rozrywkowo – kabaretowym artyści z grupy Poławiacze Pereł Imrov Teatr z Lublina. Niejako wstępem przed samym wręczeniem nagród i wyróżnień, była improwizowana przez artystów przysięga, powtarzana przez zaproszonych, że zawsze i wszędzie wspierać będą kulturę uczynkiem, uśmiechem i pieniędzmi. Również samo wręczanie statuetek przeplatane było improwizowanymi grami i zabawami. Wyczytywani i wyklaskiwani mecenasi zapraszani byli na scenę, gdzie pamiątkowe statuetki wręczali im burmistrz Sławomir Kowalewski i przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok. Przy tej okazji okazało się, że wielu z wyczytywanych osób nie było wśród obecnych na sali.

Nagrody podobnie jak podczas ubiegłorocznej Gali mają formę srebrnych, złotych, diamentowych i po raz pierwszy rajskich jabłek, wszystkie zaprojektowane są przez Annę Baran, artystkę współpracującą z Miejskim Domem Kultury w Mławie. Rajskie jabłoko stanowiło najwyższe tegoroczne wyróżnienie.

– Po raz pierwszy w tym roku mamy rajskie jabłka. Rajskie – wydawałoby się – powinno być małym jabłuszkiem. To jest jednak mławskie jabłko. Cóż, jaki raj, takie jabłko – mówił burmistrz Sławomir Kowalewski, prezentując najbardziej okazałą statuetkę.

Galę Mecenatu Kultury 2016 zakończył koncert Johna Jamesa – piosenkarza soulowego pochodzenia nigeryjskiego od kilku lat mieszkającego w Polsce. Dla gości przewidziany był również poczęstunek.

JK

gala-1 gala-2

Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

23 - liczba komentarzy w artykule "Jaki raj, takie jabłka. Mecenasi Kultury nagrodzeni"

avatar
888
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ZR
Gość

Przepraszam Pan

ZR
Gość

A pan radnym to nie powinien sprawdzać bilecikow o tej godzinie zamiast kroczyć po czerwonym dywaniku

Meitor
Gość

Heh, jabłka, dobre jabłka, zgniłe jabłka. Każde z tych jabłek się psuje, a jedno zepsute jabłko w koszu, może inne jabłka nadpsuć.

AS
Gość

Mecenasi najniższej krajowej.

ZR
Gość

A. Krtory to z urzędniko-radnych. Obdzielił mnie mimusem ze słuzbowego kompa. I to jeszcze przed poranną kawką ?

Ktoś...
Gość

Och małe przejęzyczenie w słowach burmistrza: ” jaki raj, takie jabłka”
No tak, panie burmistrzu dla niektórych ten raj jest prawdziwym rajem, ten z rajskim jabłkiem pieniądze trzyma podobno w raju podatkowym.
Tatuś wprowadził syna w dobry interes, teraz z Chińczykami będą na nas kasę trzepać

Ktoś...
Gość

ZR już nie masz minusa.
Podoba mi się Twoje określenie tej gali: CHUCPA – dokładnie i dosadnie, nic dodać, nic ująć.
Burmistrz powiedział ” jaka gala takie jabłka”
ja określę to trochę inaczej:
Jaka gala, takie jaja.

Z daleka
Gość

W starotestamentowej atmosferze, zostały wypowiedziane słowa przez burmistrza. Czyżby, ktoś szykował sie na wyganie z rajskiego, mławskiego Edenu

wpDiscuz