Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Jaki raj, takie jabłka. Mecenasi Kultury nagrodzeni


gala-sliderGala Mecenatu Kultury 2016 to na początek czerwony dywan przed MDK, znacznie jednak krótszy niż ten w Hollywood a dalej, stojący w drzwiach pracownicy, którzy witali i przepuszczali do sali kina jedynie zaproszonych gości.

Choć czerwony dywan mógł wywołać takie skojarzenia, na sobotniej Gali Mecenatu Kultury nie było znanych aktorów zagranicznych czy polskich. Wśród zaproszonych na tę uroczystość byli przedsiębiorcy z Mławy i okolicznych miast, szefowie lub przedstawiciele mławskich firm, kierownicy lub przedstawiciele miejskich i powiatowych urzędów czy instytucji oraz wojskowi.

Sama uroczystość rozpoczęła się z ponad dwudziestominutowym opóźnieniem. Poprowadzili ją w stylu rozrywkowo – kabaretowym artyści z grupy Poławiacze Pereł Imrov Teatr z Lublina. Niejako wstępem przed samym wręczeniem nagród i wyróżnień, była improwizowana przez artystów przysięga, powtarzana przez zaproszonych, że zawsze i wszędzie wspierać będą kulturę uczynkiem, uśmiechem i pieniędzmi. Również samo wręczanie statuetek przeplatane było improwizowanymi grami i zabawami. Wyczytywani i wyklaskiwani mecenasi zapraszani byli na scenę, gdzie pamiątkowe statuetki wręczali im burmistrz Sławomir Kowalewski i przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok. Przy tej okazji okazało się, że wielu z wyczytywanych osób nie było wśród obecnych na sali.

Nagrody podobnie jak podczas ubiegłorocznej Gali mają formę srebrnych, złotych, diamentowych i po raz pierwszy rajskich jabłek, wszystkie zaprojektowane są przez Annę Baran, artystkę współpracującą z Miejskim Domem Kultury w Mławie. Rajskie jabłoko stanowiło najwyższe tegoroczne wyróżnienie.

– Po raz pierwszy w tym roku mamy rajskie jabłka. Rajskie – wydawałoby się – powinno być małym jabłuszkiem. To jest jednak mławskie jabłko. Cóż, jaki raj, takie jabłko – mówił burmistrz Sławomir Kowalewski, prezentując najbardziej okazałą statuetkę.

Galę Mecenatu Kultury 2016 zakończył koncert Johna Jamesa – piosenkarza soulowego pochodzenia nigeryjskiego od kilku lat mieszkającego w Polsce. Dla gości przewidziany był również poczęstunek.

JK

gala-1 gala-2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

25 - liczba komentarzy w artykule "Jaki raj, takie jabłka. Mecenasi Kultury nagrodzeni"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Malgorzata
Gość
Zenadą jest to co Panowie tu wypisujecie. Typowo polskie:zawiś,zazdrosc i i nieuzasadnione insynuacje. Typowe dla malych miasteczek. W duzych miastach panowie ,mieszkancy ciesza sie ze cos sie dzieje. A pieniadze podarowane przez ow darczyncow sprawdzcie najpierw gdzie ida,na jakie cele a pozniej tworzcie te swoje bzdury. Malomiasteczkowe,prostackie texty. A wy ile daliscie srodkow pienieznych dla np MDK?Czy mozecie sie pochwalic? Co zrobiliscie na innych-pozytecznego, a moze jakas pozytywna aktywnoscia spoleczna? Mozna kogos nie darzyc sympatia ale jest opcja wyrazenia tego przy wyborach. Za takie texty w duzym miescie zostalibyscie wysmiani i wykpieni. I akurat nie jestem pracownikiem UM co wiecej… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość

Och, obrończyni gali, jabłuszko w salonie na dobrze eksponowanym miejscu?

ZR
Gość

Przepraszam Pan

ZR
Gość

A pan radnym to nie powinien sprawdzać bilecikow o tej godzinie zamiast kroczyć po czerwonym dywaniku

Meitor
Gość

Heh, jabłka, dobre jabłka, zgniłe jabłka. Każde z tych jabłek się psuje, a jedno zepsute jabłko w koszu, może inne jabłka nadpsuć.

AS
Gość

Mecenasi najniższej krajowej.

wpDiscuz