Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

29 stycznia wybory wójta w Dzierzgowie


dsc_0003Znany jest już termin wyborów wójta w gminie Dzierzgowo. Ustalenie tej daty to kompetencje Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło. Zgodnie z wydanym rozporządzeniem termin ten wyznaczony został na niedzielę 29 stycznia 2017 roku.

Od momentu wydania rozporządzenia określającego termin wyborów zaczyna swój bieg tzw. kalendarz wyborczy. Są to terminy, w jakich należy dokonywać poszczególnych czynności wyborczych.

I tak – do 19 grudnia muszą zarejestrować się komitety wyborcze, które mają prawo wystawić kandydata na wójta. 5 stycznia najpóźniej do godziny 24:00, komitety muszą odkryć karty. W tym terminie bowiem muszą zgłosić i zarejestrować w gminnej komisji wyborczej swojego kandydata na wójta. Kampania wyborcza trwać będzie do 27 stycznia do godziny 24:00. Same zaś wybory odbędą się 29 stycznia w godzinach 7 – 21.

Kandydatem na wójta może być osoba posiadająca obywatelstwo polskie i mająca ukończone 25 lat. Nie może być to osoba karana i pozbawiona praw publicznych bądź wyborczych. Kandydat na wójta nie musi być mieszkańcem danej gminy.

Gmina Dzierzgowo pozostaje bez wójta od 3 listopada. Według przepisów ustawy o samorządzie gminnym w takim przypadku nikt nie może zastąpić zmarłego wójta. Do czasu wybrania nowego, uprawnienia do zarządzania gminą otrzymuje od Prezesa Rady Ministrów osoba pełniąca obowiązki wójta tzw. komisarz. W gminie Dzierzgowo taką funkcję od 2 grudnia br. pełni obecny sekretarz Zdzisław Morawski.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

16 - liczba komentarzy w artykule "29 stycznia wybory wójta w Dzierzgowie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Dzierzgowiak
Gość

Mamy nowego wojta,
Gratulacje

Xxl
Gość

Jak to was boli, ksztalcic sie i do urzedu do pracy

sołtys
Gość

A może Zofia R. ???? co wy na to?? hahaha

JA
Gość

potrzeba jest młoda i energiczna osoba na to stanowisko. Ps. NIECH CALA OBSADA GMINY WEŹMIE SIE ZA ROBOTE ALBO WYWALIC ICH WSZYSTKICH. WIELKIE KUMOTERSTWO I KOLESIOSTWO

KONIEC Z BALAGANEM
Gość

Wiekszosc ludzi na etatach w gminie to jedna wielka rodzina niczym MAFIA. Potrzebna jest osoba z zewnątrz żeby ZROBIŁA TAM PORZĄDEK!!!

piszon
Gość

Racja, tak naprawde potrzebna jest osoba z zewnatrz, osoba z Dzierzgowa czy z gminy Dzierzgowa – ktokolwiek by to byl – to i tak bedzie tak samo.
Potrzebna jest osoba „twarda”
Pracownicy gminy – w pracy Wojt to jest wasz szef a nie kolega.

wpDiscuz