Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Wiadukt na Piłsudskiego jak lodowisko


sliderPrawdziwie dantejskie sceny miały dziś miejsce ponownie na wiadukcie przy ulicy Piłsudskiego. Nocny przymrozek zamienił nawierzchnię, biegnącą na tym wiadukcie ostrym łukiem w jedno lodowisko. Do godziny ósmej nie pojawiła się na nim żadna piaskarka.

Te TIR-y, którym udało się wjechać na wiadukt od strony Zatorza zatrzymały się na jego koronie obawiając się zjazdu. Te wjeżdżające ulicą Piłsudskiego dojeżdżały tylko do połowy łuku i nie mogły wjechać dalej, ślizgając się w miejscu.  Ruchem kierowali sami kierowcy, policja pokazała się tylko na trochę  i zniknęła. Na ulicy Piłsudskiego utworzył się bardzo długi korek czekających na możliwość wjazdu  na wiadukt  samochodów. A o tym, żeby ktoś odśnieżył chodniki dla pieszych chodzących tym wiaduktem na Zatorze w ogóle nie ma mowy.

Po około dwóch godzinach paraliżu sytuację rozładowało dopiero pojawienie się piaskarki, która zatrzymując się przy unieruchomionych pojazdach zsypywała mieszankę soli do ręcznego podsypania pod koła pojazdów. Za utrzymanie tego wiaduktu odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg w Warszawie, rejon w Ciechanowie podległy marszałkowi Struzikowi.

JK

To co mówili o tej sytuacji kierowcy nie nadaje się nawet do napisania, wyrazy składałyby się głównie z wykropkowanych miejsc. Dziwić tu musi taka organizacja służb drogowych MZDW. Dzisiejszy nocny spadek temperatury nie był zaskoczeniem, bo są przecież komunikaty meteorologiczne, które mam nadzieję, że drogowcy czytają. O tym jak jest na tym wiadukcie zimą też już wiadomo, choćby od przedwczoraj, ale wiemy że wielu kierowców w tej sprawie dzwoniło. Więc?

A co byłoby w sytuacji, gdyby utknęła tu karetka pogotowia lub straż pożarna jadąca do wypadku? Potrzeba, aż takiego wstrząsu?

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

21 - liczba komentarzy w artykule "Wiadukt na Piłsudskiego jak lodowisko"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ktoś...
Gość

Dziś, 07 grudnia, lekki mróz, na ulicy Piłsudskiego tak na chodniku jak i na ścieżce rowerowej – LODOWISKO!!!
Od samego początku, czyli od 02 grudnia ten chodnik wraz ze ścieżką rowerową nie był ani razu posypany piaskiem.
Rowerzyści jeżdżą jak po jajku, nie wiem czy śmiać się czy trząść ze strachu o nich. Młodzież ślizga się jak po doskonałej ślizgawce.
SKANDAL!!!!!!
A miasto przypomina o odśnieżaniu chodników – coś tu nie tak.

Fred
Gość

Na jakieś bzdurne badania i projekty miasto wydaje setki tysięcy złotych, np. na badanie powietrza, a nie stać na posypanie dróg ? To żadne usprawiedliwienie, że droga jest wojewódzka. Zaplanowanie kwoty 30 tyś. zł na odśnieżanie i utrzymanie zimowe dróg to kpina. Kpina z kierowców i mieszkańców tego miasta.

ZR
Gość

Żadne owszem ironią jest to ze dwa dni po przechwałkach Pani rzcznik droga jest nieprzejezdna zwyczajnie jestesmy traktowani jak idjoci jaśnie wielmożni powiedzieli wiec mamy byc im wdzięczni i klękać z wdziecznosci. A na pytania po co sa urzednicy i radni dobrze wiecie wystarczy sprawdzic gdzie pracuja

a123b
Gość

Właśnie z powodu dziadostwa opuściłem Mławę 18 lat temu. Z tego co czytam widzę, że nic się nie zmieniło. Mentalność z dziada-pradziada…

Klo
Gość

Jechałem rano i nie chcę użyć słów jakie cisneły się na usta. W światłach reflektorów to wszyscy chcą stać a do pracy rąk brak. Łobuzerka !

ZR
Gość

Pomijajac fakt budowy pozostaje kwestia utrzymania Pani rzecznik tłumaczyła w r.7 ze miasto posiada ponad 30 tys na utrzymanie dróg i. i nic. Mpdm to firma tkwiaca w latach 70 i co i nic Pani rzecznik chwaliła sie nowoczesnym sprzętem do odśnieżania i co i nic. Ta firma dysponuje starym jelczem i rozpadlinami traktorów wiec po co zaklinanie rzeczywistości po co przy takich kosztach utrzymania mpdm prywatna firma zatrudniona do odśnieżania ? A radni. po czerwonym dywanie na gale.

wpDiscuz