Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Dzierzgowo. Zdzisław Morawski już pełni obowiązki wójta


dzierzgowo-9-2Od piątku 2 grudnia Zdzisław Morawski, obecny sekretarz gminy Dzierzgowo pełni obowiązki wójta. Będzie tak do czasu przeprowadzenia nowych wyborów. Taką funkcję na wniosek wojewody powierzyła mu Prezes Rady Ministrów Beata Szydło.

Nominację w obecności radnych i pracowników urzędu gminy wręczył Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, przyjeżdżając w tym celu do Dzierzgowa.

Wyznaczenie osoby pełniącej funkcję wójta, zwanej potocznie komisarzem, było spowodowane śmiercią dotychczasowego wójta Roberta Jelińskiego. Wygaśnięcie mandatu wójta stwierdził postanowieniem z dnia 7 listopada br. Komisarz Wyborczy w Ciechanowie. To postanowienie otwiera drogę do rozpisania przedterminowych wyborów.

Zdzisław Morawski dotychczas był sekretarzem gminy Dzierzgowo. W latach 2003-2005 był Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Przasnyszu, a w latach 1993-2003 wójtem gminy Czernice Borowe. Dobrze zna samorząd i posiada umiejętności w zakresie planowania i realizacji planu finansowego gminy.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

20 komentarzy

  1. E…. 04/12/2016 o 21:02

    no niech się teraz wykaże komisarz.
    podobno taki mądry.

    • ela 04/12/2016 o 21:22

      mądry i inteligentny zna samorząd

  2. dzierzgowo 04/12/2016 o 12:01

    DZIERZGOWIAK Czytam art.henryki majewskiej ta pani chyba zyje w czasach KOMUNY ze przwozili naczelników i innych dygnitarzy w teczkach. Podobnie chce zrobic obecna władza na czele z kacz?????m .Naprawde wojt powinien byc obcy bo w innym przypadku bedzie jak za poprzednika .Pan komisarz powiniwn załatwic problem Pani utrapionej M.N.i sitwą jaka panoje w szkole i gminie ??????????.

  3. Dzierzgowiak 04/12/2016 o 11:32

    Panie Morawski czekamy na pana przy wyborach! Wygra pan napewno !Będzie pan najlepszem wójtęm dla naszej gminy!Bardzo prosimy startować!!!!!

    • Miejscowy 04/12/2016 o 15:12

      Hahahahahahhaahhahahahha
      Jednak Ci Dzierzgowiacy to ciemnota i buractwo…

    • Miejscowy 04/12/2016 o 15:17

      Podobno jak żegnał się z posadą wójta w Czernicach to wszyscy bili brawo ciesząc się, że nareszcie odchodzi… chyba popierają go Ci, którzy jakieś zyski z kurników otrzymali… Bo jeśli ktoś nie wie to właśnie Pan Z.M. je do nas sprowadził i jeszcze ten smród wam wyjdzie bokiem. Pozdrawiam Ciemnotę

      • czrek 04/12/2016 o 21:10

        człowieku co piszesz za brednie sp. wójt RJ zapewniał mnie ze niebodze żadnych kurników . piszesz brednie ze wszyscy bili brawo bo akurat w CZ. Bor. znam wielu ludzi i akurat oni bardzo byli zasmuceni tym ze odchodzi wspaniały gospodarz

      • bernard 04/12/2016 o 21:18

        ciemnota to ty bo nawet nie masz odwagi się podpisać
        a jak powstano nowe miejsca pracy to co> a gdzie ci nasi mieszkańcy mają pracować jak taki mądry jesteś to może byś zatrudnił kilku bezrobotnych
        zrozum to ze niektórzy nie maja na chleb
        łatwo się wyśmiewać z biednych ludzi i nazywać ich ciemnoto

  4. henryka majewska 04/12/2016 o 05:20

    uważam, że na takie stanowisko powinien być przydzielony KTOŚ z góry, powinien wykazać się przede wszystkim: wiedzą — dużą kulturą — nie może być uzależniony od alkoholu – i – odwołanie go ze stanowiska wójta przed terminem nie powinno być skomplikowane — moje zdanie jest takie ponieważ ludzie na wsiach przy wyborze kierują się – emocjami (na zasadzie my wygramy) – duże powiązania rodzinne, — jeśli chodzi o męską stronę wyborców to niestety wielu z nich nie wylewa za kołnierz i nie ma pojęcia co i gdzie…..– kolejna grupa : – nie wybiera bo straciła nadzieję( niema siły przebicia ), — są też innego rodzaju powiązania np; praca, szkoła – tu nie tylko można coś zyskać ale bezpowrotnie stracić — czy nie mam racji ???? — taki z góry narzucony nie miał by tych powiązań i zobowiązań a jeszcze liczył by się z utratą stanowiska. gratuluję p.morawskiemu

    • Gggg 04/12/2016 o 11:18

      Drogi panie nie wiem czy jest pan tak tzw. mieszczuchem bo ja pochodzę ze wsi i rozczaruję pana nie piję alkoholu, proszę więc ze społeczeństwa wiejskiego nie robić ciemnoty ,która nie potrawi decydować o sobie.Czy w miastach wybieracie ludzi ,których nieznacie?Pan sektretarz oczywiście powinien startować i być bardziej stanowczy wobec zarówno rady jak i dyrekcji szkół. Gratulacje i czekamy na pana jako kandydata !!!!!!!

    • Jerzy 12/12/2016 o 22:47

      Taka jest istota lokalnego samorządu, że większość wybiera tego, który cieszy się w swojej społeczności większym zaufaniem niż pozostali kandydaci. Jeśli ktoś ma dużą rodzinę i duże grono przyjaciół to jego szczęście, ale żeby wygrać to ta rodzina i przyjaciele też muszą go cenić. Myślę, że stanowimy społeczność przyzwoitych ludzi więc z pewnością znajdziemy wśród siebie przyzwoitego kandydata godnego poparcia. Każdy kandydat z zewnątrz jest zaprzeczeniem i porażką idei samorządności lokalnej. Ktoś przydzielony z góry będzie kierował się własnym interesem i interesem tych, którzy go tu przydzielili bo on się nie utożsamia z naszym środowiskiem, przyjedzie i kiedyś odjedzie. Kandydat stąd będzie musiał patrzeć swoim sąsiadom w oczy nawet wtedy gdy przestanie już być wójtem.

  5. Poborzanin 03/12/2016 o 22:45

    Ciekawe zdjęcie, bo widać też na nim przyszłego wójta.

    • Bolek 04/12/2016 o 11:21

      Masz na myśli oczywiście pana sekretarza !!!Bardzo liczę na pana kandydaturzę !Jest pan najlepszą osobą dla gminy !!!

    • wyborca 04/12/2016 o 21:38

      tak słuszne twierdzenie. Panie Rafale mamy nadzieje ze pan zdecyduje się kandydować. Dzierzgowo potrzebuje mądrych ludzi.

  6. i 03/12/2016 o 21:24

    Może nowy komisarz w końcu pozbędzie się p.Nowickiej

  7. Trs 03/12/2016 o 21:04

    A kto odpowie za „nadgodziny” nauczycieli i wyprowadzenie tylu pieniędzy z budżetu Gminy? ??

  8. gucio 03/12/2016 o 20:03

    Nauczyciele znowu bez wynagrodzeń…. Miejmy nadzieje, że wreszcie ktoś za to odpowie!

  9. maniek 03/12/2016 o 19:41

    Gratulacje wreszcie w Dzierzgowie odpowiedni fachowiec w zakresie samorządu.
    Gratulacje życzę owocnej pracy a będzie jej zapewne dużo.

  10. Gggg 03/12/2016 o 19:00

    Najlepszy

  11. mi.. 03/12/2016 o 17:45

    również dobry kandydat na wójta. .