Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

„Nadejście”. Tomik wierszy Jarosława Trześniewskiego-Kwietnia


dsc_0015„Nadejście” to cykl, a właściwie połączone dwa cykle krótkich wierszy, w których motywem przewodnim są metaforyczne opowieści o Ewenkach. I choć jest to dziś już nieliczny lud zamieszkujący południową i środkową Syberię, to w tomiku mławskiego poety Ewenkowie nadchodzą, nadpływają, dzwonią do drzwi i ogłaszają koniec świata. Są wszędzie.

KSP Mława nabór

Wiersze powstawały w dwóch cyklach, z których ten chronologicznie drugi opowiadający o stacjach drogi krzyżowej, a napisany głównie w 2014 roku, w tomiku znajduje się jako pierwszy.

25 listopada w Miejskim Domu Kultury w Mławie miłośnicy poezji, podczas wieczoru autorskiego mogli posłuchać wierszy z tego tomiku w wykonaniu uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, a także samego ich autora. O najnowszych wierszach, inspiracjach do ich napisania, a także dylematach związanych z samym tytułem rozmawiała z poetą Joanna Czapska, polonistka  KLO w Mławie, która ten wieczór poprowadziła. Poetycki nastrój podkreślił muzycznym występem Jacek Mianowski.

Jarosław Trześniewski-Kwiecień debiutował w 1986 r. w miesięczniku Literatura. Dotychczas wydał tomiki poetyckie „W stronę Beethovena” (1999) Stowarzyszenie Katolicko – Społeczne Ziemi Mławskiej, „Pomarańczowy zeszyt” (2003) Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, „Casus mixtus” (2009) Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, i „Sonaty i repertoria” (2014) Zeszyty poetyckie, Gniezno.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz