Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
wynajmę lokal w centrum mławy
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Wjechać na wiadukt to graniczyło z cudem


sliderTruizmem jest dziś napisać, że zima zaskoczyła drogowców. No przynajmniej niektórych. Mławscy kierowcy chyba już zdążyli się przyzwyczaić, że różne drogi mają różnych zarządców, którzy odpowiadają za ich utrzymanie, ale przejezdni nie muszą wiedzieć na czyjej drodze akurat utknęli i do kogo dzwonić o pomoc.

Taką przygodę przeżył dziś około północy kierowca TIR-a z Sochaczewa. Wjeżdżając na serpentynę wiaduktu na ulicy Piłsudskiego w pewnym momencie zaczął się ślizgać, a za moment już utknął na dobre blokując całkowicie jeden pas ruchu. Nie bardzo wiedząc do kogo ma zadzwonić o pomoc, powiadomił o sytuacji policję. Pomoc policjantów ograniczyła się do powiadomienia Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich podległego marszałkowi Struzikowi. MZDW  jednak nie spieszył się z jakąkolwiek pomocą. Przez ponad godzinę od zgłoszenia nie pojawiła się żadna piaskarka, ani inny pojazd.  TIR na szczęście nie musiał czekać na odwilż. Kierowcę z niemałego kłopotu wybawił jeden z mieszkańców Wólki, który usłyszał wycie silnika pojazdu próbującego podjechać pod wiadukt. Przyniósł on łopaty do odgarniania śniegu i sól. Dopiero te działania uwolniły pojazd ze śliskiej pułapki.

Na powiatowe drogi piaskarki ruszyły już wczoraj. Jak każdej zimy drogi posypywane i odśnieżane są w kolejności zimowego utrzymania. Na pierwszy ogień poszły te główne –  Mława – Szreńsk – Bieżuń, Liberadz – Radzanów – Raciąż, Mława – Dzierzgowo – Rzęgnowo, Kuklin – Wieczfnia Kościelna – Nowa Wieś. Dopiero później odśnieżane i posypywane są wiadukty i wzniesienia oraz pozostałe drogi.

– Na drogach powiatowych piaskarki i pługi Powiatowego Zarządu Dróg pracują od wczoraj od godziny 19 – tej. Po odśnieżeniu i posypaniu tych głównych, odśnieżamy kolejne drogi pozostałe – informuje Leszek Ślubowski dyrektor PZD w Mławie.

JK

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Wjechać na wiadukt to graniczyło z cudem"

avatar
888

Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Marta
Gość
Marta
4 dni 8 godz. temu

Ten wiadukt to jakaś porażka. Ale co mławski urzad to obchodzi pewnie nikt z ważniaków nie musi tamtendy jeździć

mlawiak
Gość
mlawiak
4 dni 22 godz. temu

to dopiero sie zaczyna, a co najsmieszniejsze to Powiatowy Zarząd Dróg, nie zajmuje sie odsniezaniem tych wiaduktów bo poprostu nie musi, nikt im za to nie placi, osniezaja drogi powiatowe o których jest wspomiane w artykule 😉 za odsniezanie miejskich wiaduktów i dróg jest odpowiedzialna inna firma…….

torki
Gość
torki
5 dni 5 godz. temu

to absurdalne by zaczynać odśnieżanie od dróg krańcowych powiatu bo jak maja wyjechać służby ratunkowe z Mławy jeśli nie będą odśnieżone drogi w mieście

.\'.\'.,\'.\'.\'.\'.\'
Gość
.\'.\'.,\'.\'.\'.\'.\'
5 dni 5 godz. temu

Snieg padał już o godzinie 18. Dlaczego rano na osiedlach było lodowisko? Na trasie Mława-Szydłowo – masakra. Przecież ten śnieg nie padał 20 minut, tylko od wieczora !

Ktoś...
Gość
Ktoś...
5 dni 5 godz. temu

Gdzie jest burmistrz??
Wrócił z wojaży? i gdzie się podziewał?
Pani rzecznik nie dała żadnego oświadczenia, a burmistrza nie widać w świetle jupiterów 😀

wpDiscuz