Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Młodzież z dwóją liderów. Łączyński zluzował Korczaka


KSP Mława nabór

Za nami już dwa turnieje zmagań w ramach Grand Prix o puchar dyrektora MOSiR-u  w tenisie stołowym. Wśród młodzieży na czele jest dwóch zawodników, natomiast w kategorii open przoduje Marcin Łączyński.

Początek rywalizacji nie był zbyt udany dla zawodnika z Działdowa. W inauguracyjnych zawodach nie potrafił się przebić do czołowej ósemki. Szybko poniósł dwie porażki i potem mógł się tylko przyglądać, jak konkurenci walczą o turniejowy sukces.

Zwycięsko z parogodzinnej batalii wyszedł Tomasz Korczak z Płocka. Został liderem, ale jak się okazało później, zaledwie na dwa tygodnie. Na kolejne zawody już się nie stawił, podobnie jak ubiegłoroczny triumfator Grand Prix Marek Kamiński.

Te absencje wykorzystał do perfekcji Łączyński. Dotarł do finału, w którym zmierzył się z Pawłem Szmilem. Pierwszy set zakończył się po myśli rywala. Jednak w trzech kolejnych górą był już tenisista z Warmii i Mazur. Na trzeciej pozycji finiszował Jan Świniarski, na czwartej najlepszy z mławian Andrzej Dąbkowski.

W młodszej kategorii pierwsze zawody wygrał Filip Chmielewski, drugi był Jakub Tomczykowski. Efekt jest taki, że obaj zawodnicy przewodzą stawce, mając na koncie identyczną liczbę zdobytych punktów.

Kolejne zawody odbędą się w sobotę 3 grudnia na sali SP nr 6.

Kategoria open

II turniej: 1. Marcin Łączyński, 2. Paweł Szmil, 3. Jan Świniarski, 4. Andrzej Dąbkowski, 5. Waldemar Sosnowski, 6. Mirosław Wronowski, 7. Wojciech Pogorzelski, 8. Franciszek Dąbkowski

 Klasyfikacja generalna: 1. Łączyński 130 pkt., 2. Szmil 110, 3-6. Świniarski, Sosnowski, Kamil Jurkiewicz, 6. Tomasz Korczak po 100, 7. Zbigniew Gołębiewski 90, 8. Adam Wronowski 85

 Kategoria do lat 15

II turniej: 1. Jakub Tomczykowski, 2. Filip Chmielewski, 3. Kacper Zaborowski

 Klasyfikacja generalna: 1-2. Filip Chmielewski i Jakub Tomczykowski po 180 pkt., 3-4. Ewa Wronowska i Kacper Zaborowski po 70

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz