Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W sobotę zapraszamy na odsłonięcie tablicy pamięci mławskich kolejarzy


slider-tablicaW najbliższą sobotę, 26 listopada będzie miało miejsce ważne wydarzenie dla mławskich kolejarzy – z inicjatywy Społecznej Grupy budowy tablicy pamiątkowej mławskich kolejarzy, na czele z Kazimierzem Lewandowskim oraz Ireną Osipowicz, zostanie odsłonięta tablica z okazji 150 rocznicy utworzenia linii kolejowej zwanej wówczas Żelazną Drogą Nadwiślańską, której końcową stacją była Mława, jako stacja graniczna.

KSP Mława nabór

Otwarcie linii, zarówno linii kolejowej, jak i wąskotorowej miało ogromne znaczenie i przyczyniło się do rozwoju gospodarczego naszego regionu. Z inicjatywy byłych pracowników kolei i członków ich rodzin powstała Społeczna Grupa Inicjatywna, której celem było godne upamiętnienie setek pracowników mławskiej kolei.

Tablica zostanie umieszczona na frontonie kościoła pw. św. Jana Kantego na Wólce o następującej treści – „Pamięci Kolejarzy jednostek służbowych Mławskiego Węzła PKP pełniących służbę w latach 1876 – 2016. Społeczeństwo Mławy. Św. Katarzyno Patronko Kolejarzy Polskich miej Ich w swojej opiece”.

ZAPROSZENIE

Burmistrz Miasta Mława

Proboszcz Parafii Przemienia Pańskiego

Grupa Inicjatywna

zapraszają na

uroczystość odsłonięcia tablicy

poświęconej pamięci kolejarzy Mławskiego Węzła PKP

która odbędzie się 26 listopada (sobota) 2016 r.

Początek uroczystości o godzinie 11.00 w kościele pw. Św. Jana Kantego na Wólce, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w Ich intencji.

źródło: UMM

fot. ze zbiorów Jarosława Janiszewskiego

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz