Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Dzierzgowo. Nauczyciele i opiekunki otrzymają zaległe wypłaty


sliderNauczyciele w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie oraz opiekunki w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lada chwila otrzymają zaległe wynagrodzenia. Rada gminy na sesji w dniu 14 listopada podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie. Ponieważ wchodzi ona w życie z dniem podjęcia, możliwe będzie natychmiastowe uruchomienie wypłat.

KSP Mława nabór

Przed sesją odbywającą się w trybie zwyczajnym, obradowały komisje rady. Na nich właśnie zapadły ustalenia, że środki na wynagrodzenia w tych placówkach pochodzić będą z przesunięć nie wykorzystanych środków w budżetach wszystkich szkół  oraz zwiększenia dochodów, a nie z tzw. wolnych środków jak przewidywał projekt wniesiony wcześniej na sesji nadzwyczajnej. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku ośrodka pomocy społecznej. Te zmiany w budżecie gwarantują wypłatę zaległych wynagrodzeń, nie są jednak wystarczające by zapewnić środki na płace do końca roku budżetowego. Aby to zrobić bez takich jak obecnie perturbacji, rada gminy będzie musiała zwołać w tym miesiącu jeszcze jedno posiedzenie.

W trakcie obrad rady w tym punkcie nie było praktycznie dyskusji. Jedynym głosem była wypowiedź radnej Magdaleny Nowickiej.

– Chciałbym się odnieść do problemu jaki ostatnio wynikł dotyczący wynagrodzenia nauczycieli. Przedstawia się radę, że rada gminy nie zgodziła się na przesunięcie środków w budżecie. Szanowni państwo! Budżet uchwalamy na początku roku. Wówczas na podstawie wytycznych, które przedstawia pani skarbnik dyrektor szkoły opracowuje plan finansowy zadań jednostki. Następnie po tym planie finansowym opracowuje arkusz organizacyjny szkoły. Także jedno współgrać musi z drugim. Także środki finansowe, które mamy w budżecie muszą być odzwierciedlone w arkuszach i odwrotnie. … Jeżeli chodzi o zmiany w obrębie istniejącego budżetu placówki, my nie negujemy tego. Ale jeżeli ma być rozdysponowana rezerwa czyli wolne środki na to, to się szanowni państwo nie godzimy. Dla przykładu możemy podać że gimnazjum sobie poradziło, gdzie 80 tys. zostały środki zmniejszone, Rzęgnowo sobie poradziło, gdzie 30 tys. zostało zmniejszone, dlaczego Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie nie mogła sobie z tym poradzić? … Mam nadzieję, że pan przewodniczący rady odczyta protokół Mazowieckiego Kuratora Oświaty, który wpłynął na ręce pana przewodniczącego i może bardziej, szerzej zobrazuje to, co przed chwilą powiedziałam – zaistniałą sytuację skomentowała  radna Magdalena Nowicka.

Wspomniany przez radną protokół, to pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty informujące o wynikach kontroli doraźnej przeprowadzonej w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie w kwestii „Zgodność organizacji pracy szkoły z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego”, które pod koniec sesji odczytał przewodniczący rady Jarosław Kowalski. Konkluzją pisma jest stwierdzenie przez kontrolujących nieprawidłowości w kontrolowanym obszarze a w konsekwencji podjęcie wobec dyrektora placówki działań przewidzianych w trybie nadzoru pedagogicznego. Szczegółowe informacje z przebiegu kontroli znajdą się w protokole pokontrolnym MKO, który dostępny będzie w biuletynie informacji publicznej kuratorium.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

193 - liczba komentarzy w artykule "Dzierzgowo. Nauczyciele i opiekunki otrzymają zaległe wypłaty"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Pan Tadeusz
Gość

Hogata na wójta! a nie jakiś komisarz

Dzierzgowianin
Gość

Na wójta powinien startować nasz komisarz moim zdaniem najlepiej by sie sprawdzil na tym stanowisku

dzierzgowo
Gość

DZIERZGOWIAK? WI???MA ” HOGATA ” o wszystkim świetnie poinformowana od szpiega z krainy deszczowców ”KARAMBA” działa na szkodę innych .Zawsze chce być najpiękniejszą najmądrzejszą od początku jest wrogiem ”SMERFÓW”pojedynczo wyłapuje ??? i niszczy ale ”SMERFY”sobie z nią poradzą razem z” PAPĄ SMERFEM” ;NOWYM PAPĄ;??????????

zażenowany
Gość

czytając ten protokół nasuwa się wiele pytań
mam nadzieje ze wkrótce uzyskamy odpowiedzi
np. na temat godzin z orzeczeniami – jednak radni mieli racje w tym przypadku i w wielu innych
kto kogo tak naprawdę oszukiwał?

dzierzgowo
Gość

DZIERZGOWIAK? Pani MARZENA N.jak by miała choć szczyptę honoru to już dawno wzięła d???ę w troki i odeszła z tego stanowiska ale kurpiaki tacy są

wpDiscuz