Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Oskar Mława
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Narodowe Święto Niepodległości w Mławie


sliderTegoroczne obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy w intencji naszej Ojczyzny. Następnie poczty sztandarowe, a za nimi uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w miejskim parku.

Wciągnięciem flagi państwowej na maszt  i odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczęła się druga część uroczystości. Okolicznościowe przemówienia z okazji tego święta wygłosili burmistrz Sławomir Kowalewski,  senator RP Jan Maria Jackowski i poseł Anna Cicholska.

Następnie kombatanci, parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu i miasta, komendanci służb mundurowych, delegacje partii politycznych, stowarzyszeń, szkół oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 P.P złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.

JK

« 1 z 3 »

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Narodowe Święto Niepodległości w Mławie"

avatar
888

Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ZR
Gość
ZR
19 dni 14 godz. temu

A Starosta zachorował ?dyplomatycznie czy filipińsko

ZOSIA z PŁOCKA
Gość
ZOSIA z PŁOCKA
19 dni 18 godz. temu

A gdzie śpioch, co go zz roboty wywalili?

abc
Gość
abc
19 dni 19 godz. temu
J. Piłsudski dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek. Za to go czcimy. Aby taką Polskę utrzymać nie pozwolił na anarchię, nieustanne strajki, ciągłe zmiany rządu. Aby nie dopuścić do upadku i ponownych rozbiorów Polski internował działaczy politycznych, dla których ważniejsza była prywata niż dobro Ojczyzny. W Berezie i innych ośrodkach odosobnienia pozamykał komunistów i ludowców, którzy swoją krótkowzroczną polityką pchali Polskę w szpony bolszewików. Obecność na uroczystościach polityków reprezentujacych wszystkie nurty polityczne i oddanie mu chołdu świadczy, że wszyscy przyznają rację Jemu i jego polityce. Ci , którzy dzisiaj uprawiją anarchię, organizują codziennie i o wszystko demonstracje, plują na… Czytaj więcej »
Andrzej
Gość
Andrzej
20 dni 21 godz. temu

Jaki prawicowy burmistrz. Czy zmienia pan poglądy, jak kameleon kolory ciała.
Widać, że co do niektórych miano „farbowanego lisa” świetnie pasuje. 😉

uczestnik
Gość
uczestnik
18 dni 6 godz. temu

Doskonale pasujący komentarz obrazujący burmistrza.

Ktoś...
Gość
Ktoś...
20 dni 19 godz. temu

„Jak wiadomo, tylko krowa nie zmienia poglądów. Choć są tacy, którzy dodają: ale świnie tak…” – to tylko… taki cytat 🙂 zaczerpnięty gdzieś z netu.

Z daleka
Gość
Z daleka
20 dni 21 godz. temu

Czy Pani Dyrektor MDK, to po trzeźwemu przemawiała ?

uczestnik
Gość
uczestnik
18 dni 6 godz. temu

Miała problemy z czytaniem, więc trzeźwość wątpliwa

wpDiscuz