Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Znów kolejni pijani za kierownicą


kontrola trzeżwości1Mławscy policjanci podsumowali weekend na drogach pow. mławskiego. I tym razem nie zabrakło nietrzeźwych za kierownicą. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 460 kierujących. Patrole zatrzymały 5 pijanych kierowców.

W niedzielę 6 listopada o godz. 21.15 na ul. Sienkiewicza w Mławie, kierujący samochodem marki Fiat Seicento, potrącił znajdującego się  na przejściu dla pieszych 18- letniego mławianina. Pieszy na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Kierującego samochodem zatrzymał interweniujący patrol. Okazało się, że jadący fiatem Sebastian G. lat 29, miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Tego samego dnia o 4:20 na ul. Powstańców Styczniowych w Mławie, interweniujący patrol zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem  marki VW Passat. Piotr W. lat 35, mieszkaniec Mławy, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W sobotę 5 listopada o godz. 14:30 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Wiśniewo, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki Fiat Palio. Zatrzymany Artur K. lat 43, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu. Pijany kierowca został zatrzymany dzięki reakcji przypadkowego świadka, który powiadomił policję.

Także w sobotę, o godz. 20:05, patrol z posterunku w Szreńsku zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki VW Polo. Mariusz K. lat 27, zam. pow. mławski, miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Ponadto, jak się okazało, kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Trwają czynności policji.

W piątek 4 listopada o godz. 9:45, w miejscowości Niedzbórz, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Kierowca tego jednośladu, Sławomir J.  lat 41, mieszkaniec pow. ciechanowskiego, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu !

Podczas weekendu policjanci ukarali mandatami 87 osób, w tym 81 kierujących pojazdami oraz 5 pieszych i 1 pasażera samochodu. Główne przewinienia kierowców to jak zwykle nadmierna prędkość ale także nieużywanie pasów bezpieczeństwa, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym oraz niewłaściwe zachowanie względem pieszego. Przewinienia pieszych to brak elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Policja apeluje o sygnały, dotyczące nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie.

źródło:KPP Mława

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Znów kolejni pijani za kierownicą"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Do Rady Miasta
Gość

Ostatnie zdanie odnosi się do Ratusza i jego reakcji na prowadzenie samochodu przez jego pracownika pod wpływem alkoholu. Cudowny przykład. Cudowny

wpDiscuz