Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
kupimy twoje auto

Lider i wicelider za silni. Juniorzy Zawkrza na szóstym miejscu

Po czterech rozegranych spotkaniach bilans dokonań juniorów mławskiego Zawkrza w pierwszej lidze wojewódzkiej był remisowy. Podopieczni Szymona Zejera wygrali dwa spotkania, notując tyle samo porażek. Niestety kolejne pojedynki wyraźnie pogorszyły ten dorobek.

Inna sprawa, że skala trudności była ogromna. Pierwszy rywal ze ścisłej czołówki, RCS Czarni Radom, to wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Zaczęli sezon od przegranej 0:3 z MOS-em Wola Warszawa, jednak w kolejnych spotkaniach już się nie mylili. Mławian potraktowali surowo, w żadnym secie pozwolili im na przekroczenie granicy piętnastu zdobytych spotkań.

W kolejnym meczu nie było lepiej. Już sam bilans MKS-u MDK Warszawa mógł porażać. Zespół prowadzony przez Wojciecha Górę zajmował pierwsze miejsce w tabeli – po sześciu meczach miał na koncie komplet punktów, na dodatek nie stracił żadnego seta. Duży wpływ na to mają warunki fizyczne. Pod tym względem prezentuje się najlepiej ze wszystkich zespołów I ligi – kilku zawodników może się pochwalić dwumetrowym wzrostem.

Pierwszy i trzeci set potoczyły się w zasadzie bez żadnej historii. Emocje za to pojawiły się w drugiej partii. Mławianie zaczęli tę część gry z animuszem – po ataku Damiana Łuniewskiego objęli nawet prowadzenie 6:4. Ostatecznie kontakt z rywalem utrzymali do stanu 14:15. Potem już warszawianie dominowali na całego – w końcówce Zawkrze potrafiło zdobyć zaledwie pięć oczek, przy dziesięciopunktowej zdobyczy konkurentów.

Potem przyszła jeszcze wyjazdowa przegrana z drugą ekipą MKS-u MDK II Warszawa. Cztery partie nie wyłoniły zwycięzcy, ostatecznie o wszystkim zadecydował tie-break. Po zaciętej walce z triumfu cieszyli się stołeczni gracze.

W sobotę 5 listopada kolejny mecz w czwartej lidze rozegrają seniorzy mławskiego Zawkrza. W derbach powiatu zmierzą się na hali w Lipowcu Kościelnym z tamtejszym Startem.
MKS MDK II Warszawa – KS Zawkrze Mława 3:2 (20:25, 25:22, 27:25, 16:25, 15:12)

KS Zawkrze Mława – MDK MKS Warszawa 0:3 (13:25, 19:25, 11:25)

RCS Czarni Radom – KS Zawrze Mława 3:0 (25:12, 25:14, 25:15)

Zawkrze: Fijałkowski, Łuniewski, Zawadzki, Kłosowski, Kuźniarski, Bober, Kwieciński (l), Szczepaniak (l), Szeluga, Niedzielski