Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Nowa płyta boiska, ale stoi na nim woda


dsc_0065Na płycie świeżo oddanego do użytku boiska na terenie MOSiR po większym deszczu zalega woda, choć system drenażu powinien odebrać ją i odprowadzić.  Na ten problem zwracają uwagę nasi czytelnicy.

 – Jak to jest? Podobno to najnowocześniejsze boisko, trawa syntetyczna, jakiś system odbierania wody a na powierzchni boiska stoi woda – pisze jeden z naszych czytelników.

Okazuje się, że zjawisko znane jest Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. W tej sprawie wypowiedział się dyrektor Piotr Jankowski.

– Rzeczywiście, podczas intensywnych opadów deszczu woda zalega na płycie boiska. My we własnym zakresie sprawdziliśmy odpływy, ale również wezwany w tej sprawie został wykonawca boiska. Firma skontrolowała nawierzchnię. Z jej wyjaśnień wynika, że przez pewien czas występować będzie proces wytwarzania sobie przez wodę w mocno zagęszczonym podłożu boiska kanalików którymi woda spłynie w głębsze warstwy i odbierze ją system drenażu.  Również w naszej ocenie sytuacja po występujących w ostatnim czasie bardziej intensywnych opadach deszczu już się poprawiła. W ostateczności mamy pięcioletnią gwarancję na wybudowany obiekt – informuje dyrektor Jankowski.

Wykonawcę obiektu urząd miasta wyłonił w drodze postępowania przetargowego a została nim firma DAWAR Sport Sp. z o.o. z Poznania. Zakres robót obejmował budowę boiska treningowego z trawy syntetycznej,  budowę chodników i nawierzchni z kostki betonowej,  montaż wyposażenia, wykonanie trawników, budowę odwodnienia boiska z kanalizacją deszczową, budowę oświetlenia boiska i zaplecza, inwentaryzację geodezyjną po-wykonawczą, badania zagęszczenia oraz inne badania, niezbędne do wykazania należytego wykonania robót. Koszt wykonanych prac wyniósł  2 616 168,76 zł.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Nowa płyta boiska, ale stoi na nim woda"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ktoś...
Gość

Woda musi stać!!!
Jest 5 lat gwarancji, a więc jest ok.
Czemu się czepiacie?

wpDiscuz