Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Mławskie cmentarze w deszczu


sliderW tym roku pogoda w Mławie wyjątkowo nie sprzyja odwiedzającym cmentarze a na nich rodzinne  groby swoich bliskich i dalszych znajomych.

W dniu dzisiejszym Kościół katolicki uroczyście wspomina znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych. Wspomnienie wszystkich świętych ma źródło w kulcie męczenników. W rocznicę ich śmierci odprawiano na grobach męczenników Eucharystię i czytano opisy męczeństwa. Pamięć o tych, którzy krwią potwierdzili swoją wiarę, była w pierwszych gminach chrześcijańskich pieczołowicie przechowywana. Dopiero jutro – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W polskiej tradycji obydwa dni są okazją do odwiedzania naszych bliskich, spoczywających nieraz na bardzo odległych cmentarzach.

Niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła jednak mławian i gości do odwiedzin naszych cmentarzy. Tradycyjnie też, jak co roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zbierało datki, przeznaczane później na renowację starych pomników na mławskim cmentarzu.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz