Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mamy nowe alejki na cmentarzu, nie będzie za to nowych tablic na przystankach


mpdm-alejkiNa tegoroczne Zaduszki na cmentarzu komunalnym przybędzie klika nowych utwardzonych kostką alejek. Jeszcze na wrześniowym posiedzeniu rady radni  na wniosek burmistrza przeznaczyli kwotę 80 tys. zł na budowę kolejnych alejek na cmentarzu komunalnym.

KSP Mława nabór

Pierwotnie kwota zaplanowana była na zakup tablic przystankowych MKM. Corocznie rada miasta przeznacza środki na budowę kolejnych alejek przez Zaduszkami, w ubiegłym roku była to kwota 100 tys. zł.

Prace budowlane na cmentarzu wykonują pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego, którzy wyrównali i przygotowali również plac przeznaczony na miejsca parkingowe przy ulicy Żabieniec (zachodnia strona cmentarza).

– Do Wszystkich Świętych raczej nie uda nam się wykonać całości zaplanowanych prac. Zakładamy, że do końca października uda nam się położyć nowe chodniki na około 2/3 powierzchni. Pozostałą część prac wykonamy już po świętach – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Mamy nowe alejki na cmentarzu, nie będzie za to nowych tablic na przystankach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
abc
Gość

Szkoda, że Codziennik nie podał ile chodnika jest do zrobienia. Podejrzewam, że w przeliczeniu na metry będzie drożej niż za autostradę.

oSa
Gość

że nie będzie nowych przystanków MKM to i dobrze, bo jakby były takie jak dotychczas to pierwszy wiatr je połamie

ramzes
Gość

To że nie uda się w całości wykonać nowych alejek przed 1 listopada to było wiadomo zanim rozpoczęto prace. Po pierwsze to wykonuje nasza rodzima firma która wiadomo jak wykonuje swoją pracę a po drugie – radni z Burmistrzem na czele „szybko” obudzili się z tą inwestycją. Zamiast rozpocząć budowę wcześniej kiedy było jeszcze jakoś ciepło i w miarę sucho to teraz na ura jedziemy z robotą a jak alejki będą krzywe czy się zapadną to zwali się na „sory taki mamy klimat”.

wpDiscuz