Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl
Logo

Punkt Pierwszego Kontaktu dla osób i rodzin z problemem uzależnień otwarty


sliderStowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Droga” w Mławie uruchomiło Punkt Pierwszego Kontaktu dla osób i rodzin z problemem uzależnień.

Konferencja poświęcona powstaniu Punktu Pierwszego Kontaktu odbyła się 20 października 2016 w sali Klubu Aktywności Społecznej przy ul. Mariackiej 20. Na uroczystość otwarcia przybyli m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji i jednostek organizacyjnych gminy i powiatu.

Prezes Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Droga” w Mławie Andrzej Walenciak opowiedział o  historii powstania i działalności Stowarzyszenia. Zapoznał też przybyłych z zakresem, sposobem działania i rolą Punktu.

W dalszej części programu przedstawiony został opis realizacji projektu „Z wiedzą o sobie do skutecznych działań dla innych” dofinansowanego ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”, w wyniku, którego przy współpracy z MOPS powstał Punkt. Ośrodek działa przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, ul. Mariacka 20 w budynku parafialnym.

Punkt Pierwszego Kontaktu czynny jest w godzinach: środa 15.30-16.00, piątek 15.30-16.00 oraz w niedziele 16.00-18.00. Biuro znajduje się w budynku parafialnym, ul. Mariacka 20, wejście naprzeciwko zakrystii. Dodatkowo można umówić się na rozmowę i spotkanie po numerem telefonu: 505 101 119 każdego dnia w godzinach 12.00-18.00. e-mail:droga.mlawa@o2.pl.

JK

Stowarzyszenie „Droga” zostało zarejestrowane w dniu 31 grudnia 2015 r.   powstało z nieformalnej grupy abstynenckiej działającej od 3 lat w ramach   Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Zarejestrowane zostało 31grudnia 2015 r.Głównym celem Stowarzyszenia  jest prowadzenie działalności na rzecz ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych substancji chemicznych oraz uzależnień behawioralnych (np. zakupoholizm, internet, hazard itp.).  Celem stowarzyszenia jest też chęć niesienia pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej w tym również pomocy w rozwiązywaniu ich skomplikowanych problemów życiowych. Cele te realizowane są  na wielorakie sposoby takie jak prowadzenie działalności informacyjnej, profilaktycznej, abstynenckich grup spotkaniowych, grup wsparcia, klubów itp.

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Punkt Pierwszego Kontaktu dla osób i rodzin z problemem uzależnień otwarty"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
a
Gość

Może Pani z MDK powinna się tu zgłosić ? 🙂 Co ze sprawą prowadzenia pod wpływem alkoholu w trakcie pełnienia swoich obowiązków ?? Czemu nikt o tym nie pisze !?

wpDiscuz