Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Punkt Pierwszego Kontaktu dla osób i rodzin z problemem uzależnień otwarty


sliderStowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Droga” w Mławie uruchomiło Punkt Pierwszego Kontaktu dla osób i rodzin z problemem uzależnień.

KSP Mława nabór

Konferencja poświęcona powstaniu Punktu Pierwszego Kontaktu odbyła się 20 października 2016 w sali Klubu Aktywności Społecznej przy ul. Mariackiej 20. Na uroczystość otwarcia przybyli m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji i jednostek organizacyjnych gminy i powiatu.

Prezes Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Droga” w Mławie Andrzej Walenciak opowiedział o  historii powstania i działalności Stowarzyszenia. Zapoznał też przybyłych z zakresem, sposobem działania i rolą Punktu.

W dalszej części programu przedstawiony został opis realizacji projektu „Z wiedzą o sobie do skutecznych działań dla innych” dofinansowanego ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”, w wyniku, którego przy współpracy z MOPS powstał Punkt. Ośrodek działa przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, ul. Mariacka 20 w budynku parafialnym.

Punkt Pierwszego Kontaktu czynny jest w godzinach: środa 15.30-16.00, piątek 15.30-16.00 oraz w niedziele 16.00-18.00. Biuro znajduje się w budynku parafialnym, ul. Mariacka 20, wejście naprzeciwko zakrystii. Dodatkowo można umówić się na rozmowę i spotkanie po numerem telefonu: 505 101 119 każdego dnia w godzinach 12.00-18.00. e-mail:droga.mlawa@o2.pl.

JK

Stowarzyszenie „Droga” zostało zarejestrowane w dniu 31 grudnia 2015 r.   powstało z nieformalnej grupy abstynenckiej działającej od 3 lat w ramach   Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Zarejestrowane zostało 31grudnia 2015 r.Głównym celem Stowarzyszenia  jest prowadzenie działalności na rzecz ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych substancji chemicznych oraz uzależnień behawioralnych (np. zakupoholizm, internet, hazard itp.).  Celem stowarzyszenia jest też chęć niesienia pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej w tym również pomocy w rozwiązywaniu ich skomplikowanych problemów życiowych. Cele te realizowane są  na wielorakie sposoby takie jak prowadzenie działalności informacyjnej, profilaktycznej, abstynenckich grup spotkaniowych, grup wsparcia, klubów itp.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Punkt Pierwszego Kontaktu dla osób i rodzin z problemem uzależnień otwarty"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
a
Gość

Może Pani z MDK powinna się tu zgłosić ? 🙂 Co ze sprawą prowadzenia pod wpływem alkoholu w trakcie pełnienia swoich obowiązków ?? Czemu nikt o tym nie pisze !?

wpDiscuz