Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

O „Księdze pamięci Żydów mławskich” w ZS nr 1


slider24 października 2016 roku o godzinie 1200 w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie odbyło się zebranie nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego. Spotkanie rozpoczęło się wykładem rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie Leszka Zygnera, w którym uczestniczyli również wybrani uczniowie ze wszystkich klas Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie.

Doc. dr Leszek Zygner przedstawił ideę wydania „Księgi pamięci Żydów mławskich”, której jest redaktorem. Zapoznał również uczniów i nauczycieli bibliotekarzy z sylwetkami zasłużonych Żydów związanych z Mławą: Ali Gołomb – Grinberg (pielęgniarki z getta warszawskiego), Josefa Opatoszu (ojca nowelistyki jidysz), Victora Younga (muzyka, kompozytora hollywoodzkiego) oraz Wiktora Altera (polityka). Po ciekawym wykładzie przyszedł czas na dyskusję. Uczniowie mogli uzyskać od prelegenta odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące historii Mławy.

Po zakończonej dyskusji Pani Dyrektor Urszula Makowska i uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie podziękowali panu rektorowi, wręczając symboliczne kwiaty. Na pamiątkę spotkania w bibliotece szkolnej pozostała „Księga pamięci Żydów mławskich” z dedykacją doc. dr Leszka Zygnera.

Spotkanie zorganizowali nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie – Pani Marlena Krystkiewicz i Pani Marta Ziębicka przy współudziale Biblioteki Pedagogicznej w Mławie.

źródło: ZS nr 1 w Mławie

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
888

wpDiscuz