Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława Oskar kursy
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Na nową „siódemkę” do Płońska poczekamy co najmniej cztery lata


 

sliderTaką deklarację złożył na konferencji prasowej w niedalekich Napierkach Jerzy Szmidt – wiceminister infrastruktury i budownictwa. Konferencja odbyła się na placu budowy nowej trasy ekspresowej.

Ministrowi towarzyszyli Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko – Mazurski oraz Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i przedstawiciele wykonawcy robót.

Podpisana w trakcie konferencji w Napierkach przez ministra Szmidta decyzja pozwoli na uruchomienie drugiego etapu przetargów na modernizację odcinka drogi S7 z Napierek do Płońska o długości ok. 71 km.

Budowę trasy do Płońska podzielono na cztery odcinki : Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława-Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki-Płońsk (ok. 14 km). Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 2,7 mld zł. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.

Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w IV kwartale 2020 r. Szacunkowy łączny  koszt inwestycji to ok. 2,7 mld zł. Rzeczywisty koszt budowy poszczególnych odcinków będzie znany po rozstrzygnięciu przetargów.

Według deklaracji ministra odcinek S7 z Napierek do Płońska ukończony będzie w 2020 roku, a cały odcinek aż do Warszawy w 2023 r.

JK

2016-10-17-11-36-17

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

12 komentarzy

  1. powiat 21/10/2016 o 22:33

    dziękujemy za czekanie…

  2. Darek 20/10/2016 o 12:56

    Wiem Bruździak że nie pozwolisz by Siódemka nie była „przyjazna bezpieczna wspaniała” itd. dlatego mam już gotowy powód kolejnego odwołania – brak naszych włodarzy z UM i Starostwa (nie widać ich na zdjęciu więc zapewne nie byli na tym spotkaniu). To skandal że wiceminister olał naszą władzę i nie zaprosił ich na to spotkanie. Wszak nowa 7 ma właśnie przebiegać przez powiat mławski a tu taki nie takt..

  3. Raksa 19/10/2016 o 19:13

    Drodzy mławiacy. Nie przeżywajcie, że zabrakło naszych włodarzy. Jeszcze się ich naoglądacie jak będą przecinać wstęgi oddania odcinków drogi 7: Napierki – Uniszki Zawadzkie, Uniszki Zawadzkie – Uniszki Cegielnia, Uniszki Cegielnia – Szydłówek, Szydłówek – Otocznia Nowa, Otocznia Nowa – Otocznia Stara, ufff, ….. do Płońska zajmie to 4 lata.

  4. 123 19/10/2016 o 18:50

    Ciągle Bruździak to, Bruździak tamto…
    Panie Krzysztofie, czas wykonać właściwy ruch i ujawnić „Białą Księgę”, która wszystko wyjaśni.
    Dzieki temu zdejmie Pan odium z siebie i skończy się okres szkalaowania Pana.
    Oglądam od czasu do czasu sesję Rady Miasta i widzę oraz słyszę, jak pan burmistrz stosuje swoje techniki słowne wymierzone przeciwko Bruździakowi.
    Warto zadać sobie użytkowniku „ASD” pytanie, jakie są wskaźniki wypadków śmietelnych i innych, na odcinkach wybudowanych nowej trasy S7, w porównaniu do liczby wypadków na starej części trasy S7.
    Dzieki temu i na podstawie wiarygodnych danych, będzie można uzyskać obraz, czy opóźnienia wpływają na bezpieczeństwo oraz ilość wypadków na starej i nowej trasie.

  5. Krzysztof Bruździak 19/10/2016 o 16:15

    Nie tylko dla mnie szokiem może być brak naszych Włodarzy no i przedstawicieli naszej prasy!
    I to na zwołanej dla mediów konferencji prasowej! Czyżby nie zamierzony AFRONT!!!

    • Cesia 19/10/2016 o 18:07

      włodarzy nie ma na zdjęciu to pewnie nie byli, ale widzę że ten portal był, więc o co kaman?

  6. z bliska 19/10/2016 o 11:49

    xxx jeśli piszesz Bruzdziak to przynajmniej winieneś napisać który, bo nie wszyscy noszący to nazwisko, są tak porąbani jak ten Prezes Stowarzyszenia 7-ka, który przez lata blokował budowę 7-ki, i stal się zakładnikiem 2 mławskich biznesmenów., którzy są jednocześnie członkami zarządu Stowarzyszenia a przynajmniej byli jego założycielami, i opóznili budowę 7-ki o ponad 10 lat,

    • xxx 19/10/2016 o 13:13

      Myślę że w kontekście Siódemki, każdy wie o którego Bruździaka chodzi. Mój wpis był może nieco ironiczny ale ciekaw jestem co tym razem on i jego stowarzyszenie wymyśli by opóźnić budowę.

      • Krzysztof Bruździak 19/10/2016 o 16:08

        Przepraszam,nie moje Stowarzyszenie ale nasze czyli jego członków,do grona których z chęcią zostaną przyjęci kompetentne,niezależne i mające własne zdanie osoby.Dziękuje osobie chcącej zachować pełną anonimowość czyli XXX za przesłane całuski /kiss,kiss ,kiss? /ale tutaj chyba zaskoczę gdyż zrobimy wszystko żeby funkcjonalna,bezpieczna i przyjazna trasa S7 powstała jak najszybciej.Przyspieszeniu budowy ma właśnie służyć nasz wcześniej zgłoszony wniosek i jak widać realizowany podziału całego odcinka na 4 mniejsze. Tylko żeby ktoś inny tego wszystkiego jak zwykle nie skopał.

        • xxx 19/10/2016 o 21:08

          Przepraszam, a kto jest prezesem tego stowarzyszenia? Przykro mi że to właśnie dziwnym trafem Pan jest najbardziej rozpoznawalny z tego stowarzyszenia i stwierdzenie „on i jego stowarzyszenie” jest jak najbardziej trafne. Mało kto wie o przysłowiowym Kowalskim ze stowarzyszenia bo to nie Kowalski a Pan Bruździak jest jego „twarzą”.

    • ASD 19/10/2016 o 15:39

      Dla tych „krzykaczy”wiecznie protestujących ważniejsze są interesy niż bezpieczeństwo i życie innych ludzi.
      Ile osób zginęło tylko w ostatnim czasie na odcinku Strzegowo-Mława?
      Gdyby trasa była już zbudowana to do wielu z tych tragedii pewnie by nie doszło.
      Na przykład na skrzyżowaniu Nowowiejskiej z E7

  7. xxx 19/10/2016 o 09:54

    Bruździak jedziesz z koksem! Blokujemy!