Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Na nową „siódemkę” do Płońska poczekamy co najmniej cztery lata


 

sliderTaką deklarację złożył na konferencji prasowej w niedalekich Napierkach Jerzy Szmidt – wiceminister infrastruktury i budownictwa. Konferencja odbyła się na placu budowy nowej trasy ekspresowej.

Ministrowi towarzyszyli Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko – Mazurski oraz Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i przedstawiciele wykonawcy robót.

Podpisana w trakcie konferencji w Napierkach przez ministra Szmidta decyzja pozwoli na uruchomienie drugiego etapu przetargów na modernizację odcinka drogi S7 z Napierek do Płońska o długości ok. 71 km.

Budowę trasy do Płońska podzielono na cztery odcinki : Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława-Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki-Płońsk (ok. 14 km). Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 2,7 mld zł. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.

Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w IV kwartale 2020 r. Szacunkowy łączny  koszt inwestycji to ok. 2,7 mld zł. Rzeczywisty koszt budowy poszczególnych odcinków będzie znany po rozstrzygnięciu przetargów.

Według deklaracji ministra odcinek S7 z Napierek do Płońska ukończony będzie w 2020 roku, a cały odcinek aż do Warszawy w 2023 r.

JK

2016-10-17-11-36-17

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Na nową „siódemkę” do Płońska poczekamy co najmniej cztery lata"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
powiat
Gość

dziękujemy za czekanie…

Darek
Gość

Wiem Bruździak że nie pozwolisz by Siódemka nie była „przyjazna bezpieczna wspaniała” itd. dlatego mam już gotowy powód kolejnego odwołania – brak naszych włodarzy z UM i Starostwa (nie widać ich na zdjęciu więc zapewne nie byli na tym spotkaniu). To skandal że wiceminister olał naszą władzę i nie zaprosił ich na to spotkanie. Wszak nowa 7 ma właśnie przebiegać przez powiat mławski a tu taki nie takt..

Raksa
Gość

Drodzy mławiacy. Nie przeżywajcie, że zabrakło naszych włodarzy. Jeszcze się ich naoglądacie jak będą przecinać wstęgi oddania odcinków drogi 7: Napierki – Uniszki Zawadzkie, Uniszki Zawadzkie – Uniszki Cegielnia, Uniszki Cegielnia – Szydłówek, Szydłówek – Otocznia Nowa, Otocznia Nowa – Otocznia Stara, ufff, ….. do Płońska zajmie to 4 lata.

123
Gość
Ciągle Bruździak to, Bruździak tamto… Panie Krzysztofie, czas wykonać właściwy ruch i ujawnić „Białą Księgę”, która wszystko wyjaśni. Dzieki temu zdejmie Pan odium z siebie i skończy się okres szkalaowania Pana. Oglądam od czasu do czasu sesję Rady Miasta i widzę oraz słyszę, jak pan burmistrz stosuje swoje techniki słowne wymierzone przeciwko Bruździakowi. Warto zadać sobie użytkowniku „ASD” pytanie, jakie są wskaźniki wypadków śmietelnych i innych, na odcinkach wybudowanych nowej trasy S7, w porównaniu do liczby wypadków na starej części trasy S7. Dzieki temu i na podstawie wiarygodnych danych, będzie można uzyskać obraz, czy opóźnienia wpływają na bezpieczeństwo oraz ilość… Czytaj więcej »
Krzysztof Bruździak
Gość

Nie tylko dla mnie szokiem może być brak naszych Włodarzy no i przedstawicieli naszej prasy!
I to na zwołanej dla mediów konferencji prasowej! Czyżby nie zamierzony AFRONT!!!

Cesia
Gość

włodarzy nie ma na zdjęciu to pewnie nie byli, ale widzę że ten portal był, więc o co kaman?

wpDiscuz