Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dwaj liderzy Zawkrza, druga z rzędu wygrana


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Kapitalny mecz w szeregach juniorów Zawkrza rozegrali Piotr Kuźniarski i Damian Łuniewski. W sumie zdobyli w konfrontacji z MDK-em MKS II Warszawa aż 46 punktów. Taka postawa zaowocowała drugą z rzędu wygraną w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej.

Czasami jeden sukces pozwala uwierzyć w swoje możliwości. Stało się tak w przypadku podopiecznych Szymona Zejera. Po tym, jak na wyjeździe ograli bez straty seta konkurentów z Metra II Warszawa, do kolejnego pojedynku, rozegranego już na własnym boisku, przystąpili maksymalnie zmobilizowani.

Dramaturgii nie zabrakło, bowiem przybysze z Warszawy nie zamierzali odpuści. Po trzech odsłonach prowadzili już 2:1. Na dodatek w czwartym secie było już 13:9 dla reprezentantów MDK MKS II.

Na szczęście w szeregach Zawkrza występował Łuniewski. Kapitan naszego zespołu posłał trzy asy serwisowe z rzędu. Czwartą zagrywkę przeciwnicy odebrali, ale nie byli w stanie wyprowadzić skutecznego ataku. Na tablicy wyników pojawił się remis 13:13. Zawkrzanie nie odpuścili, wyrównując stan rywalizacji.

W efekcie o wszystkim przesądził tie-break. W nim gospodarze dominowali już na całego, ostatecznie triumfując 15:11. Kuźniarski zdobył 23 punkty, Łuniewski dołożył 21. Ponadto punktowali Łukasz Bober (8), Paweł Fijałkowski (4), Kacper Kłosowski (9) oraz Szymon Zawadzki  (1).

Kolejny mecz juniorzy rozegrają jutro w Radomiu z RCS Czarnymi. Natomiast w piątek 21 października pierwszy mecz w czwartej lidze rozegrają seniorzy Zawkrza. Na własnym parkiecie powalczą o punkty z Gwardią Legionowo (początek 19.30). Wśród konkurentów w swojej grupie eliminacyjnej mają jeszcze KS Camper Wyszków, Start Lipowiec Kościelny oraz Iskrę Warszawa.

KS Zawkrze Mława – MKS MDK II Warszawa 3:2 (-23, 22, -23, 22, 11)

Zawkrze: Fijałkowski, Łuniewski, Zawadzki, Kłosowski, Kuźniarski, Bober, Kwieciński (l), Szczepaniak (l), Szeluga, Niedzielski

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500