wynajmę lokal w centrum mławy
kupimy twoje auto

Dwaj liderzy Zawkrza, druga z rzędu wygrana

Kapitalny mecz w szeregach juniorów Zawkrza rozegrali Piotr Kuźniarski i Damian Łuniewski. W sumie zdobyli w konfrontacji z MDK-em MKS II Warszawa aż 46 punktów. Taka postawa zaowocowała drugą z rzędu wygraną w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej.

Czasami jeden sukces pozwala uwierzyć w swoje możliwości. Stało się tak w przypadku podopiecznych Szymona Zejera. Po tym, jak na wyjeździe ograli bez straty seta konkurentów z Metra II Warszawa, do kolejnego pojedynku, rozegranego już na własnym boisku, przystąpili maksymalnie zmobilizowani.

Dramaturgii nie zabrakło, bowiem przybysze z Warszawy nie zamierzali odpuści. Po trzech odsłonach prowadzili już 2:1. Na dodatek w czwartym secie było już 13:9 dla reprezentantów MDK MKS II.

Na szczęście w szeregach Zawkrza występował Łuniewski. Kapitan naszego zespołu posłał trzy asy serwisowe z rzędu. Czwartą zagrywkę przeciwnicy odebrali, ale nie byli w stanie wyprowadzić skutecznego ataku. Na tablicy wyników pojawił się remis 13:13. Zawkrzanie nie odpuścili, wyrównując stan rywalizacji.

W efekcie o wszystkim przesądził tie-break. W nim gospodarze dominowali już na całego, ostatecznie triumfując 15:11. Kuźniarski zdobył 23 punkty, Łuniewski dołożył 21. Ponadto punktowali Łukasz Bober (8), Paweł Fijałkowski (4), Kacper Kłosowski (9) oraz Szymon Zawadzki  (1).

Kolejny mecz juniorzy rozegrają jutro w Radomiu z RCS Czarnymi. Natomiast w piątek 21 października pierwszy mecz w czwartej lidze rozegrają seniorzy Zawkrza. Na własnym parkiecie powalczą o punkty z Gwardią Legionowo (początek 19.30). Wśród konkurentów w swojej grupie eliminacyjnej mają jeszcze KS Camper Wyszków, Start Lipowiec Kościelny oraz Iskrę Warszawa.

KS Zawkrze Mława – MKS MDK II Warszawa 3:2 (-23, 22, -23, 22, 11)

Zawkrze: Fijałkowski, Łuniewski, Zawadzki, Kłosowski, Kuźniarski, Bober, Kwieciński (l), Szczepaniak (l), Szeluga, Niedzielski