Szkolenia Oskar Mława
Pumpjack Party Game Google Play

Twierdza Mława nie istnieje. Trzecia z rzędu przegrana

Trzecią z rzędu porażkę na własnym boisku zanotowali piłkarze Mławianki. Po tym jak okazali się gorsi od konkurentów z Mińska i Grodziska Mazowieckiego, w sobotnie popołudnie musieli uznać wyższość zawodników z Węgrowa.

Pierwsza połowa nie wskazywała na taki scenariusz. Trener Zbigniew Kaczmarek postanowił nie zmieniać zwycięskiego składu z wyjazdowego meczu w Ostrołęce. W efekcie po raz drugi z rzędu w wyjściowej jedenastce znalazł się Hiszpan Javier Gonzalez.

Pochodzący z Huelvy (miasto położone nad Morzem Śródziemnym) piłkarz okazał się najaktywniejszym graczem Mławianki. W 25. minucie chciał dośrodkować w pole karne, a wyszedł mu strzał. Piłka nabrała w powietrzu dużej rotacji, po czym wylądowała na poprzeczce.

Potem pałeczkę przejął od niego Paweł Drzewiecki. W krótkim odstępie czasu doszedł do dwóch okazji strzeleckich. Pierwszą próbę obronił Krzysztof Ufnal, a druga zatrzymała się na słupku.

Potem szczęścia próbowali jeszcze Łukasz Wróblewski i ponownie Javier Gonzalez. Bramkarz Czarnych wyszedł zwycięsko z tych pojedynków. Głównie jemu goście z Węgrowa zawdzięczają fakt, że premierowa odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niestety po zmianie stron impet mławian wyraźnie zelżał. Strzałów było jak na lekarstwo, żadnego efektu nie przyniosła duża liczba dośrodkować. Brak aktywności zemścił się, węgrowianie zaczęli atakować coraz śmielej. Co gorsze w 73. minucie mogli unieść ręce  w geście triumfu. Marcin Bartoszewski przymierzył z rzutu wolnego, rozstrzygając losy rywalizacji.

W następnym meczu Mławianka zmierzy się na wyjeździe z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.

MKS Mławianka Mława – Czarni Węgrów 0:1 (0:0)

Mławianka: Leśniewski  – Javier Lopez, Rogoziński, Drzewiecki, Radziszewski, J. Wróblewski (25. Ł. Wróblewski), Masiak (75. Wawrzyniak), Samluk, Więckiewicz, Stryjewski, Tomczak

XIV kolejka (15-16 października): Pogoń – Hutnik 4:2, Bzura – Łomianki 2:0, Ciechanów – Ostrovia 4:1, Delta – Przasnysz 1:3, Wisła II – Bug 4:3, Pogoń II – Unia 4:2, Błękitni – Dolcan 2:3, Podlasie – Ożarowianka 0:5, Mazovia – Tęcza 4:1, Mławianka – Czarni 0:1

Zaległy mecz II kolejki (12 października): Unia – Ożarowianka 1:3