Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bartosz N. oskarżony o zabójstwo mławskiego dziennikarza stanął przed sądem


slider-planetaWczoraj w Sądzie Okręgowym w Płocku rozpoczął się proces Bartosza N. oskarżonego o zabójstwo mławskiego dziennikarza Łukasza Masiaka. Prokuratura postawiła oskarżonemu zarzut działania z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia dziennikarza, grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia. Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– To pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie. Kolejne terminy rozpraw zaplanowane są 25 i 27 października oraz 14, 17, 21 i 24 listopada, a także dodatkowe terminy rozprawy w dniach: 9 i 12 grudnia. Nie oznacza to oczywiście, że postępowanie musi się w tym terminie zakończyć, lub że nie mogą one ulec zmianie – wyjaśnia Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku, SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

– Bartosz N. po przedstawieniu przez prokuratora Agnieszkę Zdrojkowską zarzutów, nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił złożenia wyjaśnień przed Sądem oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie, realizując w taki sposób swoje prawo do obrony. Oskarżony wskazał, że nigdy nie godził się, aby komuś zrobić krzywdę, zawsze był przeciwnikiem przemocy. Ze swego prawa do domowy złożenia zeznań skorzystały żona i siostra oskarżonego  – dodaje SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

W złożonych wcześniej zeznaniach tłumaczył, że do śmierci dziennikarza doszło na skutek nieszczęśliwego wypadku, a nieporozumienie między nimi było na tle towarzyskim.

Podczas pierwszego posiedzenia sąd rozpoczął przesłuchanie świadków. Wdowa po dziennikarzu zeznająca na tym posiedzeniu podtrzymała twierdzenie, że śmierć jej męża miała związek z jego pracą zawodową.Zeznania składali też świadkowie, przebywający w dniu zdarzenia w lokalu, w toalecie którego zginął Łukasz Masiak.

Proces obserwuje przedstawiciel Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która wcześniej apelowała o rzetelne śledztwo w sprawie i dokładne wyjaśnienie wszystkich okoliczności tragicznego zdarzenia.

Do tragedii doszło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 roku w toalecie w kręgielni w Mławie. O dokonanie czynu podejrzewano instruktora sztuk walki, Bartosza N, który po zdarzeniu ukrywał się. 29-letniego mężczyznę prokuratura poszukiwała Europejskim Nakazem Aresztowania ze względu na podejrzenie wyjazdu za granicę. Ostatecznie na początku lutego 2016  Bartosz N. sam zgłosił się do prokuratury, a wczoraj stanął przed sądem.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
wrażliwa

„Proces obserwuje przedstawiciel Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka” – to mi się podoba. 🙂
Wszystkie procesy sądowe w Polsce powinny być pod obserwacją takich przedstawicieli, może wtedy zapadałyby sprawiedliwsze wyroku, jak np. w przypadku zabicia dziewczyny na pasach, na Kopernika i nie byłoby przypadków wsadzania ludzi niewinnych i zdrowych na 20 lat do psychiatryka.