Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława Oskar kursy
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Mławscy biegacze wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy


sliderUdzielanie pierwszej pomocy to wiedza bardzo przydatna dla każdego, a dla osób uprawiających sport ma ona znaczenie szczególne. Tym razem wiedzę i podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nabywali biegacze mławskiej grupy „Biegam Bo Lubię”.

W minioną sobotę biegacze z mławskiej grupy trenującej w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię” mieli okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach prowadzonych przez sierż. szt. Jolantę Żabczyńską oraz sierż. Monikę Granoszewską z komendy Powiatowej Policji w Mławie. Mławscy biegacze dowiedzieli się jak postępować m. in. w przypadku omdleń, złamań, krwotoków, zatrzymania czynności życiowych u dorosłych i dzieci. Poznali schematy postępowania w nagłych zdarzeniach, przećwiczyli na manekinach prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i układanie w pozycji bezpiecznej. Biegacze z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach, zdając sobie sprawę z tego, jak istotne mogą okazać się wszystkie ćwiczone umiejętności oraz wszelka wiedza o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

red.

« 1 z 2 »

 

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Mławscy biegacze wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
AnonimowoLovelas
Gość

Z panią sierżant szt. to tez bym chciał resuscytacje;)

wpDiscuz