Pumpjack Party Game Google Play

Mławianka lepsza od beniaminka. Strzelecki rekord sezonu

To był najlepszy mecz pod względem ofensywy w wykonaniu piłkarzy Mławianki. Po raz pierwszy w sezonie nasi gracze strzelili w meczu aż trzy gole. To zaowocowało łatwym zwycięstwem nad ligowym beniaminkiem Tęczą Łyse.

Po raz pierwszy w sezonie trener Zbigniew Kaczmarek wystawił do gry od pierwszej minuty Hiszpana Javiera Lopeza. Zastąpił w wyjściowym składzie  Rafała Wawrzyniaka, na ławce rezerwowych zasiedli także Grzegorz Jabłonowski i Łukasz Wróblewski. Zostali wymienieni na Mateusza Leśniewskiego i Michała Stryjewskiego.

Szczególnie powrót tego ostatniego gracza okazał się kluczowy dla losów pojedynków. Aktywny od pierwszej minuty, po kwadransie gry przeprowadził szybki rajd lewą stroną. Obrońca rywali zatrzymał piłkę ręką, a ponieważ miało to miejsce w polu karnym, arbiter wskazał na punkt oddalony jedenaście metrów od bramki. Skutecznym egzekutorem karnego okazał się Szymon Masiak.

To rozwiązało worek z trafieniami. W 49. minucie było już 2:0 dla mławian. Przemysław Radziszewski dośrodkował piłkę wprost na głowę Stryjewskiego. Uderzenie Michała bramkarz Tęczy odbił piłkę wprost przed siebie. Dopadł do niej Tomasz Więckiewicz i z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Chwilę później Jakub Wróblewski znalazł się sam przed Adrianem Jędraszczakiem. Strzelił obok słupka, dlatego na kolejne trafienie dla Mławianki trzeba było czekać aż do 90. minuty. Rafał Wawrzyniak dośrodkował w pole karne, a Marcin Tomczak popisał się celnym uderzeniem z paru metrów.

W sobotę 15 października Mławianka Mława zmierzy się na własnym boisku z Czarnymi Węgrów. Początek meczu godz. 15.30.

Tęcza Łyse – MKS Mławianka Mława 0:3 (0:1)

Mławianka: Leśniewski  – Javier Lopez, Rogoziński, Drzewiecki, Radziszewski, J. Wróblewski (83. Wawrzyniak), Masiak (75. Ł. Wróblewski), Samluk, Więckiewicz, Stryjewski, Tomczak

Pozostałe wyniki XIII kolejki: Mazovia – Pogoń 3:1, Czarni – Podlasie 4:0, Dolcan – Pogoń II 2:3, Unia – Delta 0:0, Przasnysz – Wisła II 0:0, Ożarowianka – Błękitni 1:1, Bug – Ciechanów 1:0, Ostrovia – Bzura 0:1, Łomianki – Hutnik 1:0