Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Bierzmy sprawy w swoje ręce


KSP Mława nabór

Prywatny przedsiębiorca nie czekając na „zbędne” procedury już dawno zajął i ogrodził działkę należącą do miasta, formalnie leżącą w pasie drogowym ulicy Olsztyńskiej. Dopiero w ubiegłym miesiącu radni otworzyli możliwość sprzedaży tej działki w trybie bezprzetargowym.

W ostatnim czasie radni miejscy decydowali o dalszym losie działek należących do miasta, dotychczas przypisanych formalnie do pasa drogowego ulic Olsztyńskiej, Grzebskiego i Kopernika. Projekt uchwały w sprawie pozbawienia dotychczasowej kategorii drogi gminnej poprzez wyłączenie z użytkowania jako drogi publicznej na terenie miasta Mława przedłożył radzie burmistrz na sesji w dniu 27 września br. We wszystkich trzech przypadkach działki wydzielone z pasa drogowego mają służyć powiększeniu działek sąsiednich. W przypadku ulicy Kopernika działka o powierzchni 1318 m kw. włączona zostanie do MOSiR, w pozostałych dwóch przypadkach nabędą je w trybie bezprzetargowym prywatni właściciele działek sąsiednich.

Ciekawa sytuacja zaistniała w przypadku działki o powierzchni 533 m kw, położonej wzdłuż ulicy Olsztyńskiej, niemal przy skrzyżowaniu z ulicą PCK.

– To dotyczy uregulowania właściwego kształtu końcówki ulicy Olsztyńskiej, tam była wcześniej taka zatoka, to będzie teren przeznaczony na powiększenie sąsiedniej działki – mówiła na sesji rady miasta Urszula Aptowicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej urzędu miasta, omawiając przedłożony radnym projekt uchwały.

Mławianie pamiętają, że jeszcze niedawno znajdowała się tam zatoczka przy bloku mieszkalnym, dawnym hotelu pielęgniarek. Dziś po budynku ani zatoczce nie ma już śladu. Budynek został wykupiony i zburzony przez mławskiego przedsiębiorcę (syna znanego mławskiego biznesmena), który już wcześniej nabył nieruchomość w kształcie litery „L” rozciągającą się wzdłuż ulicy Szpitalnej i Dobrskiej, aż do Olsztyńskiej. Na mapce załączonej do projektu uchwały (fot. pod artykułem – red.)  świetnie widać, że nabycie wspomnianej już miejskiej działki jest bardzo korzystne dla przedsiębiorcy, który jak widać na poniższych fotografiach już dawno wziął sprawy w swoje ręce. Działał tak samowolnie, czy może miał już czyjąś zgodę?

JK

dsc_0050 dsc_0049

Działka miejska zaznaczona na czerwono

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

19 - liczba komentarzy w artykule "Bierzmy sprawy w swoje ręce"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
spidy
Gość

Widocznie każde miasteczko ma swojego szeryfka. taki nasz dziki zachód. A o układzie wzajemnym panów A+A słyszałem krótko przed wyborami,kiedy pan A obawiał się czy wyborcy pozwolą mu na reelekcję. Uciekł z „wybieranych” do „mianowanych” z namaszczeniem drugiego pana A i od wielu lat jest wdzięczny jeden drugiemu za tak szczęśliwe zrządzenie losu.

Och
Gość

Należy dodać,że wdzięczność obowiązuje i trzeba się odwzajemniać

Ola
Gość

A radni głosują jak zwykle nie wiedząc o co chodzi,? Bo tak chce burmistrz? Dwie komisje się tym zajmują? Nikt się nie zainteresował co głosują? Nie ma radnego z okręgu z ulicą Olsztyńską? radni bezradni, no po prostu jaja!

Waldek
Gość

Jeśli większość radnych jest z komitetów wyborczych burmistrza i skarbnika, to jakim cudem, Pani Olu, mają oni głosować przeciwko swojemu wodzowi. Wódz każe i wymaga lojalności, nie ma wychylania się

oSa
Gość

Nie jest tu napisane, ale podobnie jest z działką na Grzebskiego. Tam firma już dawno ją właczyła do swojej działki za friko. A burmistrz mówi że nie ma pieniędzy na drogi, dodatkowe przystanki czy chodniki. Pieniądze się marnuje i tyle. Bo dobry gospodarz dba o każdy grosz

Zadumany
Gość

I burmistrz zamiast zgłosić sprawę (samowolkę) do prokuratory siedział cicho, a teraz się go mobilizuje do załatwienia sprawy , żeby wszystko grało w papierach?
Oj, panie burmistrzu, to już chyba naprawdę ostatnia pana kadencja, jeśli biznesmeni chcą uporządkować wszystkie sprawy, żeby papierki były zgodne ze stanem rzeczywistym.
Miłe złego początki.

z bliska
Gość

Możecie sobie pisać co tylko chcecie, w tym temacie działki, który przewija się od dosyć dawna, wielokrotnie pisałem na portalu Nasza Mława, o partnerstwie publiczno prywatnym panów o nazwisku zaczynającym się na A+A, a to partnerstwo istnieje już kilka lat, i o dziwo nikogo to nie interesuje, a interesy idą pełną parą.—- Już głosowałem na park przy ul.Dworcowej—zachęcam wszystkich do głosowania na ten projekt, naprawdę warto.

stary
Gość

A ja myślę, że to był triumwirat. dziś jednak jest układ nowy. Stary się okopał

Ktoś...
Gość

Bierzmy sprawy w swoje ręce!!!!!!!!
i głosujmy na zgłoszone projekty obywatelskie, bo termin głosowania zbliża się nieuchronnie i mija 7 października.
Nie pozwólmy, żeby przeszedł projekt anty obywatelski w postaci projektu trunkowej dyrektor MDK, czyli ogródek piwny za MDK oraz nie pozwólmy na to, żeby UM przeforsował swoje projekty, które należą do jego obowiązków, a więc jakieś chodniki, ulice czy oświetlenia lub też zakup instrumentów dla jakiejś tam orkiestry.
Mieszkańcy, zorganizujmy się i wybierzmy się do UM po ankiety do głosowania albo wydrukujmy je sobie sami ze strony UM, mamy czas TYLKO DO PIĄTKU, 7 października

wpDiscuz