Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława Oskar kursy
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Rzeka czarnej wody na Batorego


img_3201zNa szkodliwy pył powstający przy sortowaniu węgla w terminalu spółki KTK na ulicy Batorego mieszkańcy skarżyli się już wielokrotnie. Tym razem udokumentowali inne, szkodliwe dla środowiska praktyki sortowni. Nasz czytelnik opisuje je w nadesłanym emailu.

 – Wracając dziś (30 wrzesnia – red.) z pracy wieczorową porą po 20.30 przejeżdżając  ulicą Batorego naprzeciwko wyjazdu z sortowi moja uwagę zwróciła kałuża! Deszczu nie ma, a drogą od sortowni płynie rzeka czarnej „wody”!!! (o ile to coś można nazwać wodą). Po całym dniu ciężkiej harówki w „kopalni” pracownicy musieli przecież umyć ładowarki i i sprzęt, ale większość wody po płukaniu znalazła się poza terenem, który KTK wynajmuje od PKP i zanieczyszcza nie tylko powietrze, ale spływa to wszystko na ulicę Batorego i do przydrożnego rowu – pisze nasz czytelnik.

O problemie dotykającym mieszkańców Wólki pisaliśmy na łamach Codziennika Mławskiego kilka razy, mieszkańcy bowiem już w ubiegłym roku skarżyli się burmistrzowi jak  również służbom ochrony środowiska na zapylenie i hałas powstający przy sortowaniu węgla.  Na razie wygląda na to, że ze szkodliwymi dla ludzi i środowiska działania sortowni żadna instytucja nie może sobie poradzić.

JK

img_3212z img_3200z img_3198z img_3216z img_3201z

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

6 komentarzy

 1. Mlawianka 03/10/2016 o 16:30

  Gdzie drwa rąbią wióry lecą. Jak byłby inny zakład też byście narzekali. Może zakład za mało ludzi zatrudnia z waszej ulicy?

 2. Anonimowo 02/10/2016 o 18:22

  może to ropa naftowa;)

 3. obiektywny 02/10/2016 o 12:13

  Pył, bród, smród, po prostu XIX wiek, a Ty xy chciałbyś tam mieszkać, żeby Twoje dzieci miały w płucach tony sadzy i przed posesją mieć kałużę czarnej mazi, która oblepia buty, samochód, a jak wyschnie tak samo pyli jak ów zakład, a na dodatek wygląda fatalnie?

 4. całą prawdę 02/10/2016 o 09:54

  A co tam. Burmistrz woli pomniki odsłaniac i szerzyć populizm. ..

 5. xy 02/10/2016 o 09:50

  Chcieliście żeby płukali to plukają ,zawsze k….. co.Sami nie wiecie czego chcecie,woda żle ,pył jeszcze gożej.

 6. Ktoś… 02/10/2016 o 09:45

  Przytłaczający widok, wszyscy bezradni, a spółka funkcjonuje w najlepsze.

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.