Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Prawie 20 litrów krwi zebrano w Mławie


gierlej-pckKrew zbierana była w Mławie w ramach IX edycji ogólnopolskiej kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż. Chętni do jej oddania mogli to uczynić 23 września w specjalistycznym ambulansie zaparkowanym przy ulicy Bagno.

KSP Mława nabór

– Zebraliśmy 19,8 litra krwi. To najmniej od kilku lat. Chętnych do oddania było 66 osób, ale oddawały krew jedynie 44 osoby. Pozostałe nie zostały dopuszczone przez lekarza, głównie ze względu na niski wskaźnik hemoglobiny, niską wagę ciała, lub układ żył utrudniający prawidłowe wkłucie. Zebrana krew pozostaje w dyspozycji naszego szpitala – mówi Józef Gerlej, prezes mławskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Jeżeli ktoś nie zdążył wziąć udziału w akcji, a chciałby krew oddać, to zapraszamy do punktu krwiodawstwa w mławskim szpitalu, codziennie w godzinach 8 – 14 – zachęca prezes Gerlej.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Prawie 20 litrów krwi zebrano w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Brh+
Gość

16 września o godzinie 11.45 udałem się pod supermarket intermarche z chęcią oddania krwi, ale okazało się że autokaru nie ma. Nie było nawet informacji o zmianie daty na 23 wrzesień. Korzystając z internetu dowiedziałem się że data została zmieniona ale miejsce i godziny „9.00-16.00” pozostają bez zmian. Przyjechałem więc 23 września pod supermarket o godzinie 15.00 (po pracy) i zobaczyłem tylko plakat na którym były godziny od 9.00 do 14.00. Jestem spoza Mławy więc nie jestem w stanie być pod tym supermarketem i czytać informacje, ale jestem zawiedziony taką organizacją

wpDiscuz