Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play

Konopianka się rozkręciła, wygrała nie tylko w derbach

Po początkowych kłopotach zespół z Konopek rozkręcił się na dobre w A-klasowych rozgrywkach. Seria trzech zwycięstw z rzędu wywindowała podopiecznych Mariusza Mikłowskiego aż na piąte miejsce w ligowej tabeli. Wśród pokonanych przez beniaminka znaleźli się lokalni konkurenci ze Szreńska.

Derby powiatu mławskiego rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Do przerwy żadna z naszych drużyn nie potrafiła oddać celnego strzału. To się zmieniło w 48. minucie. Mateusz Pietruś został sfaulowany w polu karnym – skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Daniel Lis.

Konopianka nie wypuściła z rąk prowadzenia. Więc przeciwnie, w jednej z kolejnych akcji podwyższyła przewagę do dwóch trafień. Po zagraniu ręką jednego ze szreńszczan, arbiter podyktował kolejnego karnego. Tym razem celnym strzałem popisał się Pietruś.

Gracze z Konopek nie oszczędzili także drugiego beniaminka. Na boisku w Ciechanowie rozbili 5:2   Świt Baranowo, mimo że do przerwy przegrywali 1:2. Na listę strzelców wpisali się po dwa razy Lis i Adrian Kocięcki, raz Pietruś.

Gorzej siódmą kolejkę będzie wspominała drużyna ze Szreńska. W Jednorożcu poległa 0:3 z miejscowym Mazowszem – wszystkie bramki dla zwycięzców strzelił napastnik Daniel Skała (lider klasyfikacji A-klasowych strzelców).

W następnej kolejce Konopianka zagra na wyjeździe z Rzekunianką, natomiast Żak podejmie na swoim terenie rywali z KS Wąsewo.

Żak Szreńsk – Konopianka Konopki 0:2

Żak: Retkowski – D. Pisarkiewicz, R. Pisarkiewicz, Szpinda, Piskorski, Komur (60. Jabłoński), P. Kołakowski, Jurkiewicz, Barański, Sałyga, K. Dwużnik (75. Gładek)

Konopianka: Ankiewicz – Machnacki, Kosiewicz, Mikłowski, Marach, Skura (82. Smaga), K. Nosarzewski, M. Nosarzewski, Kocięcki (84. Grabowski), Lis, Pietruś

Konopianka Konopki  – Świt Baranowo 5:2

Mazowsze Jednorożec – Żak Szreńsk 3:0

VII kolejka: PAF – Kurpik  7:0, Pełta – Rzekunianka  0:3,  Wąsewo – Gryf 4:1, Orzeł – Jutrzenka 2:0, Kryształ – Korona 1:1

VI kolejka: Kurpik – Kryształ 1:0, Korona – Orzeł 2:4, Jutrzenka – Wąsewo 1:1, Gryf – Mazowsze 1:8, Świt – Pełta 6:1, Rzekunianka – PAF 4:5