Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Jeżeli to co teraz robimy nie przyniesie skutku, pójdziemy na Warszawę


sliderKolejny protest prowadzony przez Społeczny Komitet Protestacyjny na krajowej „siódemce” w Uniszkach Zawadzkich przeciwko ekspansji kurników. Manifestujący chcą zwrócić uwagę władz rządowych na nadmierną koncentrację na terenie powiatów mławskiego i żuromińskiego ferm drobiu i chlewni i brak odpowiednich przepisów prawnych regulujących ich powstawanie i ochronę zdrowia mieszkańców.

Wśród protestujących znaleźli się mieszkańcy powiatów ciechanowskiego, żuromińskiego i mławskiego. Żuromińską delegację wspierała obecna na manifestacji burmistrz Żuromina Alina Goliat.

– To mój obowiązek być tutaj. W gminie i mieście Żuromin śmierdzi kurnikami i chlewniami. W naszym rejonie jest najwięcej kurników i chlewni i nie wiedzę żadnych hamulców aby w najbliższym czasie ktoś miał ochotę przestać. Jako burmistrz wydaję odmowne decyzje środowiskowe, ale SKO je uchyla i wydaje przeciwne decyzje za mnie. W tej chwili mam zawieszonych około 50 dalszych postępowań – mówi Alina Goliat.

– Dlaczego my mamy mieć tylko kurniki. Dlaczego ludzie powiatu żuromńskiego i mławskiego mają żyć w smrodzie? Dlatego, że tu były kiedyś dobre układy z władzami?.  Celowo wybraliśmy niedzielę po południu aby zwrócić uwagę na problem jak największej ilości warszawiaków. Po pierwszym proteście nie miałem żadnego odzewu od władz. Na rozmowy jesteśmy otwarci. W Mławie czy w Żurominie możemy zrobić jakiś kongres, niech przyjadą z ministerstwa rolnictwa, ochrony środowiska, przyjadą drobiarze, będą stowarzyszenia, powiemy swoje racje, a rząd niech rozsądzi – mówi Maciej Jankowski organizator protestu.
Jeżeli nadal nie będzie reakcji, to wraz ze stowarzyszeniem „Otwarte klatki” planujemy protest przed Sejmem. Myślę że w ciągu miesiąca będzie wiadomo kiedy idziemy na Warszawę, oczywiście jeżeli nie będzie nadal żadnego odzewu – zapowiada Jankowski.

Tak jak podczas poprzednio organizowanych protestów w Wiśniewie i Uniszkach Zawadzkich, tak i tym razem w pobliżu manifestujących niezadowolenie z koncentracji ferm i kurników stanęły osoby trzymające transparenty z poparciem dla tych inwestycji.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ