Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Jeżeli to co teraz robimy nie przyniesie skutku, pójdziemy na Warszawę


sliderKolejny protest prowadzony przez Społeczny Komitet Protestacyjny na krajowej „siódemce” w Uniszkach Zawadzkich przeciwko ekspansji kurników. Manifestujący chcą zwrócić uwagę władz rządowych na nadmierną koncentrację na terenie powiatów mławskiego i żuromińskiego ferm drobiu i chlewni i brak odpowiednich przepisów prawnych regulujących ich powstawanie i ochronę zdrowia mieszkańców.

Wśród protestujących znaleźli się mieszkańcy powiatów ciechanowskiego, żuromińskiego i mławskiego. Żuromińską delegację wspierała obecna na manifestacji burmistrz Żuromina Alina Goliat.

– To mój obowiązek być tutaj. W gminie i mieście Żuromin śmierdzi kurnikami i chlewniami. W naszym rejonie jest najwięcej kurników i chlewni i nie wiedzę żadnych hamulców aby w najbliższym czasie ktoś miał ochotę przestać. Jako burmistrz wydaję odmowne decyzje środowiskowe, ale SKO je uchyla i wydaje przeciwne decyzje za mnie. W tej chwili mam zawieszonych około 50 dalszych postępowań – mówi Alina Goliat.

– Dlaczego my mamy mieć tylko kurniki. Dlaczego ludzie powiatu żuromńskiego i mławskiego mają żyć w smrodzie? Dlatego, że tu były kiedyś dobre układy z władzami?.  Celowo wybraliśmy niedzielę po południu aby zwrócić uwagę na problem jak największej ilości warszawiaków. Po pierwszym proteście nie miałem żadnego odzewu od władz. Na rozmowy jesteśmy otwarci. W Mławie czy w Żurominie możemy zrobić jakiś kongres, niech przyjadą z ministerstwa rolnictwa, ochrony środowiska, przyjadą drobiarze, będą stowarzyszenia, powiemy swoje racje, a rząd niech rozsądzi – mówi Maciej Jankowski organizator protestu.
Jeżeli nadal nie będzie reakcji, to wraz ze stowarzyszeniem „Otwarte klatki” planujemy protest przed Sejmem. Myślę że w ciągu miesiąca będzie wiadomo kiedy idziemy na Warszawę, oczywiście jeżeli nie będzie nadal żadnego odzewu – zapowiada Jankowski.

Tak jak podczas poprzednio organizowanych protestów w Wiśniewie i Uniszkach Zawadzkich, tak i tym razem w pobliżu manifestujących niezadowolenie z koncentracji ferm i kurników stanęły osoby trzymające transparenty z poparciem dla tych inwestycji.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Jeżeli to co teraz robimy nie przyniesie skutku, pójdziemy na Warszawę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
koko
Gość

Takie protesty można robić z nudów, dla zabicia czasu. Żeby protest przeciwko temu syfowi był skuteczny to ludzie muszą protestować nie przed sejmem, ministerstwami czy pałacem prezydenckim tylko PRZED DOMEM KACZYŃSKIEGO. Co z tego że oficjalnie mamy premiera i prezydenta jak to właśnie Kaczyński sprawuje władzę?

Ktoś...
Gość

Koko, myślisz, że do Kaczyńskiego cokolwiek dotrze? on nic poza:
swoim kotem, Smoleńskiem, Lechem oraz zmianą współczesnej historii i niszczeniem , szkalowaniem oponentów

To bezsens. nie widzi, po co tam protestować?

koko
Gość

Wiem o tym że Kaczyński widzi tylko swojego „poległego” brata. Prawda niestety jest taka że realną władzę to ma tylko on – premier i prezydent są tylko jego pachołkami. Sam wyborów by nie wygrał dlatego wystawił swoich ludzi. Nikt nie wmówi mi że on nie steruje tym krajem

Ktos...
Gość

Ja mam inne określenie, to nie tyle pachołki co marionetki, bo ich nie trzeba popychać, nimi się tylko steruje
Wałęsa też swego czasu miał być marionetką, lecz się udało, ale nie odbiegajmy od tematu.
Kaczyński nawet by nie zauważył żadnej pikiety pod swoim domem, bo to nie Smoleńsk i nie… jego kot

Rafal
Gość

A miało być tak dobrze pod rządami PiS. Nasze problemy obchodzą ich tyle co zeszłoroczny śnieg. Stołki, stołki, stołki …..

bezradny
Gość

Lepiej protestować i narzekać na wszytko, niż brać się do uczciwej roboty

uczestniczka
Gość

uczciwa praca? uważasz że te wszystkie osoby to są bezrobotne? każdy z nas cięzko pracuje właśnie na ten swój „kawałek podłogi” i chce normalnie żyć. Nie wyobrażacie sobie jak śmierdzi już teraz strach pomyśleć co bedzie dalej……

Ktoś...
Gość

Protesty na drodze to za mało. Potrzebne są protesty w warszawie: przed sejmem, przed ministerstwem, a nawet przed Pałacem Prezydenckim.
Tych co zajmują wygodne fotele, takie protesty wcale nie zainteresują i nawet na nie uwagi nie zwrócą.

wpDiscuz